Атакують правоохоронці – що робити?

Атакують правоохоронці – що робити?

Постановою КМУ № 849 від 29.09.2019 року Уряд затвердив Програму діяльності Кабінету Міністрів України на період до 2025 року, що була схвалена Верховною Радою України 4 жовтня 2019 р.  

Мене, як представника бізнесу, одразу зацікавила тема правоохоронної діяльності. Зазначеною програмою Урядом поставлено наступні цілі перед Міністерством внутрішніх справ.

 

13. Міністерство внутрішніх справ

Цілі

Показники ефективності:

Ціль 13.1. Кожен українець почуває себе захищеним від фізичних загроз

 • Кількість тяжких та особливо тяжких злочинів;
 • Кількість злочинів, пов’язаних з незаконним заволодінням транспортними засобами;
 • Кількість злочинів проти власності;
 • Рівень довіри суспільства до органів системи МВС.

Ціль 13.2. Людина, яка потрапила в біду (надзвичайну чи іншу життєву ситуацію, що загрожує її життю чи здоров’ю), отримає допомогу навіть у найвіддаленіших куточках країни

 • Площа покриття послугами аварійно-рятувальних та поліцейських служб;
 • Відсоток врятованих під час надзвичайних ситуацій та подій;
 • Відсоток вчасного (нормативного) прибуття до місця події або надзвичайної ситуації.

Ціль 13.3. Українці та їх майно убезпечено від пожеж та аварій

 • Відсоток відшкодованої страховими компаніями шкоди від пожеж та надзвичайних ситуацій;
 • Кількість врятованих під час пожеж та сукупна вартість врятованого майна.

Ціль 13.4. Українці захищені від організованої злочинності та масових заворушень

 • Нульові показники щодо постраждалих під час мирних зібрань, а також мінімальні обсяги матеріальних збитків від порушень громадського порядку під час мирних зібрань;
 • Зменшення кількості злочинів, скоєних організованими злочинними групами;
 • Максимально високий відсоток спеціальних поліцейських операцій, проведених без жертв.

Ціль 13.5. Українці захищені надійним кордоном та задоволені сервісом під час його перетину

 • Зменшення кількості незаконних перетинів кордону;
 • Підвищення рівня задоволеності людей сервісами при перетині кордону.

Сподіваюсь, задекларовані цілі, будуть насправді реалізовані, а не залишаться тільки на папері.

Водночас, я глибоко обурений тим, що серед політичних гасел команди «Зе» відсутні такі цілі, як захист бізнесу від протиправного втручання правоохоронних та контролюючих органів: поліції, СБУ, прокуратури, ДБР, Держекоінспекції, Держпраці, Держпродспоживслужби, Держгеокадастру та багато інших інституцій.

Саме вони сьогодні становлять для бізнесу найбільшу небезпеку. Прикриваючись службовими посвідченнями та благовидними цілями, мають на меті лише одне, встромити в складний, вибудуваний тобою механізм отримання доданої вартості велику палку, щоб унеможливити, зупинити його справну роботу, доти, поки ти не запропонуєш та не даси хабаря.

Саме тому, за час здійснення підприємницької діяльності в Україні, набув певного скепсису щодо декларованих цілей, гасел та обіцянок, і ось чому.

Особистий приклад.

Тобто, за час існування єдиного реєстру судових рішень ТОВ «Запоріжспецсплав» фігурувало в тих чи інших діях правоохоронних органів щонайменш 48 разів.

Тобто 48 разів слідчі звертались до слідчого судді за дозволом на проведення тих чи інших слідчих дій (обшуків, тимчасового доступу до речей та документів, арешт майна, ін.) стосовно мого підприємства. Але насправді, таких атак правоохоронців на мій бізнес відбувалось набагато більше, можу вас в цьому запевнити.

Ці дії відбувались відносно підприємства, майно якого є приватною власністю, яке регулярно сплачує мільйонні податки до державного бюджету та, можна сказати, утримує тих слідчих, прокурорів та працівників оперативних підрозділів, які регулярно здійснюють такі напади.

Якщо вірити тому, що написано в зазначених документах, можна дійти однозначного висновку, що я постійно скоюю злочини з використанням вказаного підприємства та є невиправним рецидивістом.

Насправді, моя провина полягає лише в тому, що я ніколи та нікому не платив та не буду платити хабарів. А в нашій з Вами державі це, на жаль, є найтяжчий злочин. Результат цього Ви бачите! Більше я не скоїв жодного правопорушення.

Мене непокоїть питання, чому в Україні добропорядні підприємці, які фактично утримують правоохоронну систему своїми податками, найбільше від неї страждають. Чому так відбувається вже багато років поспіль?

Я давно шукав відповідь на це питання, відверто спілкувався з багатьма правоохоронцями, адвокатами, юристами, прокурорами. Та дійшов наступних висновків.

Більшість очільників правоохоронних інституцій,  насправді, мають лише одну мету – отримання неправомірної вигоди. Якщо вони таку вигоду не приносять, вони не відповідають займаній посаді, звісно,  з точки зору їх вищого керівництва. Якщо вони не відповідають займаній посаді, то їх звільняють.

Якщо ж вони навчилися «добувати» таку неправомірну вигоду в сучасних умовах, то з їх кар’єрою та матеріальним добробутом все буде добре. Їм гарантовано пробачать набуті маєтки та часті подорожі за кордон. Абсолютно все. Прикриття цьому вже знайдено – антикорупційна реформа. Тобто, щоб усунути корумпованого чиновника від посади, сьогодні, потрібно лише одне – затримати його на гарячому, тобто з грошима. Але потрібно бути справжнім дурнем, щоб попастися на гарячому! Для цього є підлеглі, які «візьмуть» та принесуть, а якщо їх затримають, то не шкода — таких багато!

Панацеї від цього, на жаль, не маю. Маю лише чітке розуміння того, що робити, коли тебе безпідставно атакують правоохоронці. Формально закон на їх стороні, реально ж — ні. Тому, потрібно не лякатись  та не панікувати, оскільки, дуже часто, саме це є справжньою метою обшуку, виїмки або допитів.

Ви ж насправді нічого поганого не зробили, а вони не страшні та дуже слабкі. Намагаючись урвати черговий кеш,  бояться, що їх викриють, бояться на глибинному рівні.

Добропорядним офіцерам, часто самим бридко витрачати службовий час та ресурс задля заробляння грошей керівникові, а тому, треба заспокоїтись, набратись терпіння та робити все за законом, чітко знати свої права та рішуче відстоювати їх будь-якою ціною. Треба уважно читати документи, оскільки, часто там написана просто нісенітниця, яку дуже легко спростувати в суді. Але суд то є час, а в них часу нема, гроші їм потрібні зараз.

Наведу приклад.

Уявімо, що на паркані якийсь хуліган напише «Мер краде гроші з лікарень!». Слідчий, проходячи повз паркану, бачить такий напис та вирішує розпочати досудове розслідування на підставі ст. 214 КПК України, яка це йому дозволяє: «Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань».

Чи означає це, що мер крадій? Звісно, ні!

Таким же чином, будь-який псевдо активіст, або нечистий на руку журналіст може написати, що Ваш чи мій бізнес - спосіб легалізації доходів отриманих злочинним шляхом внаслідок скоєння злочину – ухилення від сплати податків! Для слідчого це є цілком прийнятна підстава, щоб внести відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування та звернутись до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на обшук у Вас вдома, в офісі, на виробництві! Це означає, що Ви злочинець? Звісно, ні! Але ситуація не буде приємною.

Тому, дозвольте тим кримінальним провадженням жити «своїм життям», не лякайтесь ним та будьте уважні, коли читаєте документи. Головне, кваліфіковано захищайте свої права та законні інтереси!

Вважаю, що при виявленні ознак неправомірної атаки на бізнес правоохоронців, потрібно, по-перше, максимально оприлюднити ці факти в ЗМІ, по-друге, залучити кваліфікованого захисника, по-третє, об’єднатись та допомагати один одному добрими порадами, гарними адвокатами, публікаціями в соцмережах. Розголос того, що відбувається, точно не потрібен тим, хто прийшов за Вашими грошима, оскільки, реальність та обіцянки, на жаль, дуже різні речі.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі