Чому місцева влада не захищає інтереси громади?

Чому місцева влада не захищає інтереси громади?

Відповідно до закону України «Про місцеве самоврядування», місцеві ради покликані представляти спільні інтереси громад.

Однак, по факту місцева влада лобіює інтереси окремого бізнесу та окремих підприємців. Яскравий приклад цього – довготривала історія навколо парку Яланського. За останній час ця тема забулась у місцевих ЗМІ. Проте, останні події з вирубкою молодих дерев знову підняли питання забудови території між ТРЦ Україна та цирком.

Від початку значна частина громадян була проти забудови цієї території. Містяни та активісти влаштовували акції протестів, позивались до суду, збирали підписи щодо заборони забудови на  цьому місці. Міська влада свідомо не помічала спротиву громади. Два роки тому, у серпні 2018 були зрубані дерева, що росли десятиліттями. Вже у листопаді того ж року активісти висадили півсотні нових дерев. Питання в тому, що захистом комунальної власності займається не міська влада, чиїм обов’язком  це є по закону. Захищає комунальну власність – громада, небайдужі люди.

Звичайно можна апелювати до того, що рішення про оренду виносилось ще у 2009 році, але логічним було б прагнення сьогоднішньої влади повернути у свою власність ділянку у самому центрі міста. Проте, по факту, ділянка не лише не повернута до власності громади, міська влада «дарує» ділянку у рекреаційній зоні Великого лугу під забудову котедж ним містечком.  І знов ситуація повторюється: громада виступає проти, міська влада не чує.

На жаль, ситуація повторюється не лише у сфері забудові. Лобіюється інтереси окремих підприємців у кожній зі сфер суспільного життя. Місцеве самоврядування успішно перетворилось на бізнес-проект. Про захист інтересів громади мова не йде.

Люди радіють оновленим паркам, скверам, відремонтованим дорогам, дитячим майданчикам і вважають, що міська влада успішно справляється зі своєю роботою. Хоча на справді ремонти, реконструкції, сквери та фонтани – це лише частина айсбергу, вся інша діяльність прихована від громади у посадових кабінетах.

Міська рада та її голова – це наймані працівники, строком на 5 років.  Роботодавцем, у такому випадку, виступає громада. Саме з наших податків оплачується робота місцевої влади. Саме на наші податки проводяться усі заходи, ремонти, реконструкції. На наші гроші отримуються довгострокові кредити, і нашими грошима їх погашають.  

Пам’ятайте, що незабаром на нас чекають місцеві вибори – це час, коли нам варто задуматись. Задумати, а чи залишили б ви на роботі співробітника, який у вас краде, який вас обманює? У нас є ще пів року, аби прийняти зважене рішення, хто захищатиме ваші інтереси  й чи захищатиме взагалі.

*Думки видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігаються з думками експертів. Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил: заборонено розміщення недостовірної інформації; пропаганда і розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожнечі, дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками, заборонено розміщення інформації, яка дискредитує і порочить честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нашому редактору у Фейсбуці (у листі зазначте, будь ласка, теми, в яких ви компетентні та інформацію про себе). 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі