Екологія — проблема номер один у Запоріжжі

Екологія — проблема номер один у Запоріжжі

В середині жовтня цього року ми (IRG) провели традиційне дослідження громадської думки серед жителів Запоріжжя. Одне з питань анкети було присвячене актуальним проблемам, які хвилюють запоріжців в першу чергу. Несподівано найбільша кількість респондентів (37,0%) назвали серед можливих трьох варіантів «екологію». Таким чином екологія обігнала типові для містян проблеми: дороги, комунальні тарифи, відсутність роботи. У зв'язку з цим виникло питання, чому так сталося?

Для того щоб розібратися з причинами такої ситуації необхідно зрозуміти, що ж таке «проблема екології». І тут ми виявляємо, що це багатогранне питання, яке охоплює, по суті, проблеми в різних сферах суспільного життя, і їх цілий ряд. Виходячи з досліджень попередніх років, коли це питання було «відкритим» і кожен опитаний сам називав проблему, а не вибирав з переліку, можна виділити наступні теми, що входять в інтегральне поняття «екологічні проблеми»:

1. Сміття. Попри старання комунальних служб, в місті залишається актуальною проблема засміченості і низької культури поводження з побутовими відходами. Прогулюючись по місту, ви гарантовано побачите людей, що викидають сміття собі під ноги або з вікна автомобіля. Особливо неприємно це бачити в заповідній зоні острова Хортиця.

2. Повітря. Об'єктивна реальність промислового міста накладає важкий відбиток на якість повітря, яким дихають містяни. Все частіше можна побачити, що мешканці стежать за моніторингом стану повітря. Проте на додачу до «звичних» промислових джерел, респондентами називаються алергени у вигляді пилку бур'янів, а також запахи біологічного походження.

3. Перероблення. Окремо можна виділити запоріжан, стурбованих питанням не тільки прибирання сміття, а і його подальшої утилізації — сортування і перероблення. Актуальними питаннями є наростальні полігони для ТПВ і відсутність чинних механізмів з перероблювання.

Актуалізація проблеми екології викликана в тому числі та глобальним інформаційним порядком денним, що захлеснув увесь світ. В умовах домінування центральних ЗМІ (в тому числі й електронних) можна очікувати, що проблема буде тільки набирати обертів без рішучої реакції на неї з боку влади.

Для багатьох людей якість життя сьогодні залежить не тільки від матеріального добробуту, а й від стану середовища, в якому вони знаходяться. Позитивний сигнал був даний Верховною Радою, яка проголосувала за проєкт закону 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який покликаний істотно обмежити використання одноразових пластикових пакетів.

Подібні ініціативи повинні виходити та реалізовуватися в тому числі і місцевою владою, тільки таким чином можна зробити наше місто більш комфортним і зупинити відтік запоріжан в пошуках більш екологічних умов для життя.

Разом з тим і самі люди повинні робити все для покращення якості життя в місті: продовжувати бути активними, відстоювати свою позицію, а також використовувати і поширювати екологічні практики у власному побуті.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі