Громадська активність і поразки: як вийти з гордо піднятою головою?

Громадська активність і поразки: як вийти з гордо піднятою головою?

Громадянське суспільство України нині зароджується, воно має сильний потенціал «витягнути» Україну. Впевнений, не сучасні політики запровадять якісні зміни. Вони почнуться саме знизу: консолідація та розуміння, що ніхто замість нас цього робити не буде, – основні умови.

Однак, на жаль, час від часу у нашому житті трапляться й невдачі.  І в професійному, і в особистому житті щось може статись не так як планувалось. Не виключенням є й громадське життя. Часто прагнення змінити життя на краще зустрічає потужний опір. Неодноразово у своєму блозі я згадував про бажання ТОВ «Бізнес Олімп» (яке належить Володимиру Кальцеву) побудувати котеджне містечко на території дитячого табору «Орлятко». Прийняте кулуарно, рішення міської ради передати землі рекреаційного значення під забудову обурило не тільки мене, а й тисячі запоріжан. Ми вже маємо одну забудову від пана Кальцева – торговельно-розважальний центр. Територія, яка підлягала забудові стоїть занедбана. Виникає побоювання, що очікує це і на котеджне містечко.

Для захисту території дитячого оздоровчого табору «Орлятко» я ініціював підписання петиції до Запорізької міської ради «Про недопущення забудови території рекреаційного призначення на узбережжі р. Дніпро ТОВ «Бізнес Олімп» та скасування рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №202/2 від 27.05.2019, як такого, що винесено кулуарно та всупереч вимог Закону».

Петицію за два місяці підтримали тисячі запоріжан. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» петиція була передана на розгляд до Запорізької міської ради. Однак, через деякий час на адресу ГО «Справжні дії» прийшла відповідь від Управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради про те, що петиція не може бути прийнята, оскільки відсутні прізвища підписантів.

Річ у тому, що ані закон, ані положення про електронні петиції ЗМР не говорять про необхідність зазначати прізвища тих, хто підтримав петицію. Петиція за такою ж формою була направлена до Кабінету Міністрів України – її опублікували. Виходить, що мерію не влаштовує те, що влаштовує уряд.

Слід зазначити, що у громадській діяльності дуже складно: перше – це почати, зібратись з силами, сформувати команду та взяти на себе відповідальність, друге – не опускати руки, коли щось  не виходить. Потрібно пам’ятати, що суспільство здебільшого пасивне, важко піддається змінам. У владних кабінетах ніхто не зрадіє твоїй бурхливій діяльності, особливо якщо ти порушуєш чиїсь інтереси. Як наслідок, може виникнути відчуття, що вся твоя робота, зусилля та прагнення марні. Проте, такі невдачі лише підтверджують, що ти все робиш правильно.

Ще одна ініціатива ГО «Справжні зміни», яка наштовхнулась на бюрократичні перепони – захистити лісовий масив на Лисій горі у Василівці, включивши його до складу Національного природного парку Великий Луг. Місячні листування з народними депутатами, органами влади – не дали результату. Держлісагентство не побачило доцільності передачі лісу до заповідника.

Потрібно пам’ятати, що існує багато механізмів впливу на органи влади, процес цей довгий та виснажливий, і не завжди призводить до очікуваного результату. У таких випадках важлива єдність та підтримка вашої команди. Розвиток, постійна освіта, пошук нових ідей та способів їх втілення: рано чи пізно приведуть до потрібного результату.

Робота громадських об’єднань направлена на здійснення змін у суспільстві. Можна лише уявити, яким стане наше місто/країна, якщо ця робота принесе свої результати.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі