Концепція пішохідно-бігових алей для мікрорайонів Запоріжжя

Концепція пішохідно-бігових алей для мікрорайонів Запоріжжя

"Усіляку велику справу добре починати з малого"

Як відомо, в Запоріжжі своїх урбаністів немає, а запрошені до нас з Харкова представили проєкти щодо переформатування міста в більш зручний для життя, відповідно до світових тенденцій. Проєкти амбітні, слів немає, але настільки круті, що ніхто навіть не знає, з чого почати. А "всіляку велику справу добре починати з малого".

 Існує древнє китайське прислів'я «дорога в тисячу лі починається з першого кроку».

Ось цей перший крок. Чому б не почати знову будувати в місті звичайні класичні алеї? Ні, не сквери, де можна тільки посидіти на лавці та не парки (чи мало нам занедбаних парків по всьому місту?). А звичайні класичні алеї (фішка - з правильним озелененням!). А розпочати можна, наприклад, з Бородинського і Південного мікрорайонів.

І це при тому, що кошти в масштабах міста це вимагатиме невеликих, за моїми підрахунками, приблизно 2 млн гривень на кілометр алей. Суть проєкту - почати прямо зараз втілення тих ідей, які нам привезли урбаністи з Харкова, пробити наскрізь наші дикі сумні мікрорайони мальовничими алеями та зв'язати їх нерозривною пішохідно-велосипедною мережею між собою і з центром міста.

Тут головна фішка - це мінімальні витрати при максимальному ефекті. Тому замість плитки пропонується асфальт + (і це найголовніше, прошу звернути увагу !!) правильне озеленення правильними породами: платан, дуб, клен, шовкун, горіх, липа і в'яз. Ну і в деяких місцях висадити екзотику типу сосни, груші-лимонки, вишні, черешні або сакури.

Умова - дерева повинні бути потужними, розлогими та давати щонайбільше тіні. Тому берези, горобина, або наприклад, модна нині в місті туя - не підійдуть.

Дуже важливо, аби не було однорідності в породах дерев, суцільної лінії лип або каштанів, як на нашому проспекті Соборному. Хоча, наприклад, алея суцільно з платанів виглядає дуже навіть пристойно. Тобто, прекрасні плани урбаністів з Харкова можна почати втілювати прямо зараз. Для міста 2 мільйони гривень на кілометр таких алей - сума досить несерйозна при колосальному кінцевому ефекті.

Через чотири роки тут буде місто-сад!

*Думки видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігаються з думками експертів. Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил: заборонено розміщення недостовірної інформації; пропаганда і розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожнечі, дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками, заборонено розміщення інформації, яка дискредитує і порочить честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нашому редактору у Фейсбуці (у листі зазначте, будь ласка, теми, в яких ви компетентні та інформацію про себе). 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі