Корона-фейк

Корона-фейк

Заступник голови Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що всі лікарі забезпечені  всім необхідним на 4 тижні вперед. І що в Україну доставлено 250 тис. ПЦР-тестів.

Проте, як виявилось, забезпечити доставлення в Україну, це ще не забезпечити лікарні. Як і заява про забезпечення на 4 тижні не відповідає дійсності.

Як свідчать дані аналітичної системи Youcontrol, станом на 28.04.2020 Запорізька область сумарно забезпечена лише на неповний тиждень. І то не за всіма позиціями і медичними закладами. Як видно в таблиці масками й захистом для очей забезпечення на рівні 12-17%.

Можна було б засумніватись у вірогідності даних, але вони беруться з відкритих даних КМУ, де інформація оновлюється щоденно.

Аналогічна ситуація й в інших областях.

Найбільш забезпеченою виявилась на сьогодні Черкаська область (19,93 дня) та Хмельницька область (13,77 дня). Найгірша ситуація в Луганській (0,55 дня).

Тож, звідки взяті озвучені паном Тимошенко дані не відомо. Проте, вони спростовуються інформацією з урядового сайту.

Фейк!

Що ж стосується 250 тис. ПЦР-тестів, то тут ситуація ще цікавіша.

Як свідчить аналітична система Youcontrol, в Запорізькій області станом на 28.04.2020 їх взагалі немає. В наявності лише експрес-тести, яких вистачить також приблизно на тиждень.

Аналогічна ситуація і в інших регіонах. ПЦР-тестами забезпечена лише м. Київ (335), Львівська (278), Івано-Франківська (313), Тернопільська (26), Одеська (56), Дніпропетровська (1526), Харківська (267), Донецька (149). Тож максимально забезпечена Дніпропетровська область на цій кількості тестів протримається лише 5 днів.

Тож, і ця інформація виявляється фейком.

На фоні цього дивним виглядає заклик Президента не знижувати темпи тестування на свята. Як і сама статистика щоденного приросту виявлення нових хворих.

*Думки видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігаються з думками експертів. Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил: заборонено розміщення недостовірної інформації; пропаганда і розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожнечі, дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками, заборонено розміщення інформації, яка дискредитує і порочить честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нашому редактору у Фейсбуці (у листі зазначте, будь ласка, теми, в яких ви компетентні та інформацію про себе). 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі