Коронавірус як черговий іспит на єдність, людяність і велич нації

Коронавірус як черговий іспит на єдність, людяність і велич нації

Іспит, який ані влада, ані суспільство не витримали.

Нація славиться своєю єдністю і взаємодопомогою.

Держава - турботою і захистом кожного громадянина. Де б він не знаходився.

Коронавірус показав кращі риси влади, яка чи не вперше в історії України, подала сигнал суспільству і кожному з нас, що життя кожного українця є предметом її турботи. Хоч і в такій обмеженій сфері. Але треба ж з чогось починати. Це відчуття невідоме українцям. Але ж не до такої міри.

Українська влада і дійсно дуже довго доводила протилежне, привчаючи нас не довіряти їй через її намагання вижати нас у свій стакан.

Зруйнована медична сфера, постійна брехня і закритість влади прогнозовано викликають недовіру суспільства. Люди не розуміють, які ГАРАНТІЇ, і які саме заходи вчинені задля їх захисту від інфекції, вилікувати яку, як вони вважають, в Україні не можливо. В час великої смертності від простого грипу, люди не вірять, що влада в змозі гарантувати їм захист і ефективне лікування від коронавірусу. Тим більше, коли жодної інформації не надається.

В той час, як Китай за тижні зводить карантинні об'єкти з найкращим обладнанням, ліками та оперативними бактеріологічними дослідженнями, без слів демонструючи бажання і спроможність протистояти вірусу, українці бачать примітивні халати та маски. Чудово розуміючи неспроможність наших медичних об'єктів, персоналу й обладнання забезпечити належність карантинних заходів і ефективність лікування у випадку потреби. В повернутих на Батьківщину громадянах люди бачать смертельну загрозу. І це варто розуміти.

Важко не визнати це черговим інформаційним факапом влади.

Як не визнати те, що ця окрема ситуація демонструє можливість повірити, що влада не залишить їх у біді за межами країни. І я в цьому підтримую президента. Кожен українець, в якій би скруті він не опинився, має знати й бути впевненим в тому, що його країна завжди подасть йому руку допомоги. В цьому народжується велич країни і нації.

Але при цьому, має бути надано достатньо гарантій, що Держава захистить і всіх українців від загроз всередині країни. Чергова відсутність комунікації та інформації призвела до чергових сутичок, з яких країна й досі не в змозі вибратись і рухатись у розвитку далі.

Ми, що вразили весь світ своєю єдністю і жертовністю, знов примудряємось вражати світ протилежними своїми якостями, власноруч руйнуючи такою високою ціною завойовану повагу. І все це робити в один з найтрагічніших днів в історії новітньої України.

Соромно дивитись на протистояння, на військову техніку і мітинги там, де має бути взаємодія, підтримка і увага.

Недовіра проти відсутності інформації.

Страх проти відсутності гарантій.

Владі вже час почати розуміти суспільство, припинити брехню, заборони й утиски, і налагодити комунікацію.

А суспільству - навчитись відділяти зерна від полови, припинивши як фанатичне поклоніння, так і огульні приниження. І почати давати безпристрасну оцінку кожному факту окремо без політичної обожнюваності чи ненависті.

В цій ситуації я підтримую українців, що повернулись з Китаю, підтримую президента. І розумію людей, якими керує страх, і які потребують спілкування і гарантій.

Ситуація потребує подальшого врегулювання.

І зараз хід за владою.

І дай Боже, щоб вона вчергове не схибила.

*Думки видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігаються з думками експертів. Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил: заборонено розміщення недостовірної інформації; пропаганда і розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожнечі, дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками, заборонено розміщення інформації, яка дискредитує і порочить честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нашому редактору у Фейсбуці (у листі зазначте, будь ласка, теми, в яких ви компетентні та інформацію про себе). 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі