Маніпуляції навколо Молочного лиману

Маніпуляції навколо Молочного лиману

На останній сесії Запорізької обласної ради деякі депутати торкнулись питання Молочного лиману, що розташований на території Якимівського району Запорізької області.

Йдуть роки, а риторика народних обранців регіону взагалі не змінюється. В принципі, це є зрозумілим, оскільки, завжди було чимало охочих отримати під власний контроль промоїну, що з’єднує Азовське море та Молочний лиман.

Хочу, щоб вся небайдужа громадськість нарешті зрозуміла, що питання відносно Молочного лиману на сьогодні повністю вирішене.

Молочний лиман, промоїна та велика частина Азовського моря вже перебуває під цілодобовою системною охороною Приазовського національного парку. Природній об'єкт є окремою юридичною особою публічного права та не підпорядковується Запорізькій обласній раді, в цілому, та деяким «окремим» депутатам.

Приазовський національний парк є природоохоронною, науковою та правоохоронною установою природо-заповідного фонду.

Сьогодні тривають заходи щодо відновлення системного водообміну між Молочним лиманом та Азовським морем, впроваджується ряд інших коштовних природоохоронних, науково-просвітницьких заходів. Саме тому, вважаю, можна робити позитивні прогнози та передбачати, що в найближчі роки Молочний лиман  стане величною перлиною Азовського моря та всієї Східної Європи.

Саме сьогодні, Приазовський національний парк має великий потенціал та перспективи сталого розвитку.

Саме тому, на мій особистий погляд, це не дає спокою деяким «не чистим на руку» особам, що колись контролювали «промоїну» та прагнуть знову поновити цей контроль. З метою недопущення подальших маніпуляцій з даного питання, хочу чітко прояснити деякі факти стосовно цього стратегічного об'єкта.

«Фактично з серпня 2010 року Молочний лиман перебуває майже в повністю ізольованому стані. Заходи щодо відновлення гирла, які здійснюються протягом останніх років є нерегулярними у часі і не достатньо масштабні щодо забезпечення постійного та повноцінного водообміну лиману з морем. Сучасний рівень солоності Молочного лиману дуже високий (досягає 70%), звичайно, це не відповідає умовам відтворення риб, в тому числі пеленгасу. Зниження солоності лиману при наявності навіть суттєвого водообміну  не станеться миттєво, і щоб повернути минуле рибогосподарське значення цієї водойми потрібен буде час». Лист інституту рибного господарства та екології моря ІРЕМ №02/301 від 14.06.2019 року та довідка «Про можливість нересту пеленгасу та інших риб в Молочному лимані в сучасний період».

Наголошую, це офіційне твердження науковців, які можуть довести кожне написане ними слово!

  • Де була влада ці 10 років?
  • Де були «небайдужі» депутати, активісти, громадськість?
  • Ні кому не здається дивним, що, як тільки будівельні роботи близяться до завершення, з’являються так звані «не байдужі»?

Мені здається, що в даному питанні атмосфера все дедалі згущується! І я вже не говорю про критичну ситуацію на Утлюкському лимані Азовського моря.

Але, чомусь, «не байдужі» до Молочного лиману, повністю байдужі до Утлюкського. З великою долею вірогідності можна спрогнозувати, як тільки питання Утлюкського лиману зрушить з місця, як тільки почнуться будівельні роботи з відновлення лиману, як таргани, з’являться всі ті ж небайдужі та розпочнуть свою улюблену мантру занепокоєності.   

 

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі