Мерія повинна повернути парк Яланського у власність громади

Мерія повинна повернути парк Яланського у власність громади

Вже майже два роки триває історія з будівництвом торговельно-розважального центру по вулиці Лермонтова на території парку Яланського. Сьогодні вигляд цієї ділянки особливо пригнічує своєю занедбаністю. ніби й зовсім не помічає її існування, оскільки земля орендована, а забудовник не проводить будівництво, не дбає про цю територію. Складається враження, що локація, яка розташована в самому центрі міста - нікому не потрібна. До всього цього, виникає проблема зі стихійною торгівлею на площі поблизу цирку.

Громадські активісти безуспішно два роки намагались визнати договір оренди на землю недійсним.

Питання щодо позиції міської влади в цій ситуації: за логікою, мерія повинна бути зацікавлена у поверненні ділянки у власність громади, навести лад на території або знайти орендаря, який це зробить. Проте мерія мовчить… Обітниця мовчання пов’язана, скоріше за все, з власними корисними інтересами...

Волонтери висаджують дерева, намагаються якось впорядкувати територію, але чому вони мають робити роботу комунальників та орендаря? Тому що це зручна позиція для мерії: скільки тих активістів? Погомонять і припинять…

Забудовник, як орендар земельної  ділянки, повинен, або повернути її до власності міста, або навести лад. Оскільки, це самісінький центр Запоріжжя, через який проїжджають гості міста, туристи, делегації. У даному випадку, що вони бачать – сіру пляму між облагородженими центральними скверами та вулицями.

Тож вважаю, що необхідно підіймати питання про скасування договору - оренди та повернення ділянки у комунальну власність.

Виникає побоювання, що аналогічна ситуація станеться із забудовою на Великому Лузі. Вирубають дерева, встановлять паркан, заллють фундаментом, а потім знову через невідомі причини зупиниться будівництво. І в Запоріжжі буде на одне занедбане місце більше.

Такі проблеми виникають по всій країні. Причин цьому декілька: звичка влади кулуарно розв'язувати земельні питання; високий рівень корупції, недосконалість законодавства у сфері забудови, сумнівна репутація забудовників. Ці проблеми має вирішувати центральна влада. Не дарма кажуть, що «риба гниє з голови». На місцях, вже самі посадовці повинні встановити «жорстку забудовну дисципліну». Що заважало одразу спитати дозвіл на забудову в Мінкульті? Чому до початку будівництва складно провести аналіз всіх ризиків? Також у цій ситуації важливу роль відіграють громадські об’єднання. Саме завдяки їм містяни дізнаються про «дерибан» земель, незаконну вирубку дерев. Саме ГО об’єднують людей у захисті їх прав та інтересів. А самі містяни повинні забувати про інертність.

Необхідно брати активну участь у житті міста та держави, аби потім не жалітись на свавілля влади.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі