Ні закону, ні порядку: що відбувається з парком Яланського в Запоріжжі?

Ні закону, ні порядку: що відбувається з парком Яланського в Запоріжжі?

Запоріжжя — одне з найбільших індустріальних міст в Україні. Дійсно, нам є чим пишатись, але є і зворотний бік медалі. На жаль, забруднення атмосферного повітря - це поширена проблема тут. А сприяти покращенню ситуації - не в змозі ніхто, а насамперед це стосується міської влади, які погоджують дії сумнівних "забудовників".

До слова, розбудова потенційного ТРЦ на місці парку Яланського викликала у запоріжан шквал негативних емоцій.  В першу чергу, людей обурили плани стосовно забудови скверу, на місці якого запропонували сконцетрувати «скляну коробку». Справа в тому, що ТРЦ не врятує атмосферу від забруднення, як це можуть зробити зелені насадження. Дійсно, на сьогодні містяни можуть не тільки бачити, але й відчувати запах "затхлого" повітря.

Крім того,  абсолютна бездіяльність міської влади - породила у запоріжан гостре бажання захищати кожне дерево в Запоріжжі. Обурливим став і той факт, що забудовником виступає фірма Володимира Кальцева, на якого у запорожців, м'яко кажучи «алергія».

І ось промайнув майже рік. За цей час дерева зрубали, паркан  ставили знесили, суд залишив право оренди ЛендДевелопмент, а Мінкульт заборонив забудовувати цю територію. Але сквер як був відверто бридким, таким і залишився на сьогодні. Правду кажучи, єдиного затишку йому надавали дерева, та й тих не стало. Обурює, що міська влада не приймає жодних дій стосовно скверу, оскільки земля в оренді. А забудовник ігнорує будь=-яке намагання провести роботи з благоустрою.

Питання до міської влади: «Так, а що зі сквером?»

Парк знаходиться уже в поважному віці, однак ребрендинг  йому тільки сниться. І це, на хвилинку - центр міста, де кожен турист може насолодитися «цією пишною красою».

Якщо це не власність міської громади, то зобов’яжіть орендаря навести лад. В свою чергу забудовник планував реконструкцію парку, але протягом року  не проведено жодних робіт. Складається враження, що до цього нікому не має діла: міська влада поспішає заробити грошей до початку виборів? Ви ж самі затверджуєте міські екологічні програми, у яких прописуєте «збільшення зелених насаджень». Так де вони?

Виникає побоювання, що на проект стосовно забудови, на території колишнього оздоровчого табору «Орлятко», очікує аналогічна доля. Так, міська влада передасть землю під забудову, а потім виявиться, що це забороняє Мінекології. Землю відведуть, ліс вирубають, поставлять паркан, декілька недобудованих котеджів – і, як наслідок, закинутий довгобуд.      

Саме тому ми ініціювали на базі ГО «Справжні дії» збір підписів проти забудови Великого Лугу.

Не треба відкладати свій шанс вплинути на місцеву владу до виборів. Необхідно просто зараз брати активну участь у  захисті своїх інтересів – це дисциплінує нинішню владу робити для людей, а не за їх спинами. Якщо ви сидите склавши руки – навколо вас зведуть стіни.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі