«Нові обличчя» над Запорізькою шахівницею. Рух назад?

«Нові обличчя» над Запорізькою шахівницею. Рух назад?

Як відомо, кадри вирішують все. А також показують вектор запланованого руху влади.

Довгоочікувані суспільством зміни у верхівці Запорізької області приносять розчарування за розчаруванням. Але одними емоціями тут не обходиться.

Чергове призначення і черговий провал. Провал для області. Бенефіціарам в плюс.

Сьогодні Іван Федоров змінив на посаді першого заступника голови Запорізької ОДА Еллу Слепян. Чи означає це відхід у минуле старих схем? І на що очікувати області?

Призначення відбулося, як і раніше « в темну», і  без обов’язкового стажування. Що вже є показовим. А на фоні  5-річного стажу роботи на держслужбі,  взагалі виглядає дивно. Як і мільйонні статки, і коштовні «іграшки» у вигляді годинників, 2 авто преміум-класу і квартир.

Іван Федоров є  депутатом облради від неіснуючої  БПП, членом бюджетної депутатської комісії Запорізької обласної ради, помічником   мелітопольського нардепа  Сергія Мінько, з яким його пов’язують тісні  ділові стосунки. Оскільки до серпня  2019 року пан Федоров був заступником мера Мелітополя Сергія Мінько. Після оголошення  результатів виборів обидва швиденько перебрались до Києва. Один у будівлю під куполом. Інший на керівну посаду в КМДА. Здавалось напрям їхнього руху в житті вже визначено.  З чого ж такі різкі зміни? І хто рухає фігури на цій дошці?

Про те, що Мелітополь досить корупційне  середовище з сильними проросійськими настроями, нагадувати немає потреби. Як і про те, що там (поза зоною фахового громадського контролю) розташоване територіальне  управління ДБР. За що — окрема подяка деяким експертам. Очевидно, що керівництво міста має неабиякий вплив на правоохоронні органи. ТУ ДБР та СУ НП в Мелітополі  не виключення.

Після виборів,  в.о. мера м. Мелітополя стає Роман Романов, якого  передбачливо  в останні дні травня 2019 року було обрано секретарем міськради.

Відповідно Роман Романов отримав вплив на  ТУ ДБР, який займається в т.ч. і розслідуваннями злочинів, вчинених правоохоронцями (відповідно, слідчі в т.ч.). Тобто, вплив і на перебіг розслідування кримінального провадження № 42018080000000452 від 14.12.2018 за  ч.2 ст.191 КК України  відносно службових осіб Запорізької обласної ради й ТОВ «Прімсервіс» щодо неправомірних спільних дій під час прийняття рішення про вихід обласної ради зі складу учасників ТОВ БВ «Дружба», що прокуратурою області було відкрито за результатами мого розслідування і зверненням Дениса Бігуса.

ТОВ «Прімсервіс» належить до орбіти батька Романа Романова — Віктора Івановича Романова (депутата Запорізької обласної ради  від «Самопомочі»). Саме він у своїй декларації зазначив, що придбав ТОВ «Прімсервіс» за рік до виходу облради зі складу ТОВ БВ «Дружба». Яке дивним чином, з 2004 року стало на 71, 8304% % належати ТОВ «Прімсервіс», і лише на 28,1696% облраді. Хоча весь майновий комплекс  в 90-х роках було внесено  до статутного капіталу ТОВ БВ «Дружба» саме об’єднаною громадою області, забезпечивши  собі 93% участі у ТОВ БВ «Дружба».

ТОВ БВ «Дружба»  (2,66 га) розташоване за адресою: Запорізька область, Якимівський район, смт Кирилівка, вул. Коса Пересип, 48. За адресою вул. Коса Пересип, 50 розташована ТОВ БВ «Стандарт» (2,25 га),  яка належить Роману Романову.

Восени 2017 року  директор ТОВ БВ «Дружба» Солом’яна С.В. укладає договір позики і отримує від  сусіднього ТОВ БВ «Стандарт» у позику 10 млн грн. За інформацією з відкритих джерел встановлено, що сукупний  дохід ТОВ БВ «Стандарт» за останні 4 роки не перевищує 1 млн грн.

Є всі ознаки того, що директором ТОВ БВ «Дружба» Солом’яною С.В. вчинялись дії, що мають ознаки приховування  доходів товариства, а також використання коштів, привласнені керівником ТОВ БВ «Дружба»  і дало можливість закумулювати кошти, які  надалі було показано, як кредитні та використані для фінансування будівництва з метою відчуження майна ТОВ БВ «Дружба» на користь бенефіціара ТОВ «Прімсервіс» та земельної ділянки через боргові зобов’язання. При цьому, Запорізька обласна рада, як учасник товариства, не отримала частку прибутку від діяльності ТОВ БВ «Дружба», що нанесло майнову шкоду  та обласному бюджету.

Керівником ТОВ «Прімсервіс» з 14.01.2017  до 05.07.2018 була Романова  Аліна Василівна —  дружина  тоді ще депутата Мелітопольської міської ради Романова Романа Вікторовича   і невістка депутата обласної ради від фракції «Самопоміч» Романова Віктора Івановича, яка, де-факто, і мала суттєвий вплив на діяльність  і кадрові призначення в ТОВ «Дружба». Після початку розслідування і розголосу інформації про цю справу, Аліну Романову  виводять з-під «удару», і 5 липня 2018 року міняють керівника на Шатохіну Н.Г., яка вже значилась єдиним бенефіціаром  ТОВ «Прімсервіс».

Романов Роман Вікторович за 2017 рік задекларував заробітну плату в розмірі 27 342 грн отриману в ТОВ «Спецмонтажінновація» на посаді комерційного директора,  власниками якого є Романов Віктор Іванович і Романова Любов Вікторівна (судячи з адреси реєстрації чоловік і дружина та батьки Романова Романа Вікторовича), а керівником – Шатохіна Наталія Георгіївна. Та сама, яка змінила на посту власника  ТОВ «Прімсервіс» Романова Віктора Івановича, і на посаді його  керівника – Романову Аліну Василівну.

Очевидно, що СУ НП в м. Мелітополь не горить бажанням притягувати до відповідальності реальних бенефіціарів цієї  угоди. Проте працювати потрібно. За таких умов варто  шукати додаткові важелі впливу на слідчих і прокурорів.

І якщо мерство  може дати вплив на  слідчих і ДБР, то на прокуратуру при  Руслані Рябошапці, схоже, треба шукати додаткові важелі. Які начебто було знайдено заздалегідь встановленням самоконтролю. Оскільки прокурором  області Романовим було  запроваджено сумісництво двох несумісних повноважень, які було сконцентровано в руках однієї людини — керівника відділу організації й процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими ТУ Державного бюро розслідувань, розташованого у Мелітополі, що поширює свою діяльність на Запорізьку область —  Семенюк Олексія Валерійовича. До повноважень якого входили як нагляд за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, так і за діяльністю ДБР. Тобто, однією рукою  можна чудити зі справами, а іншою — убезпечувати слідчих від відповідальності та проблем, які могло б завдати ДБР.

«Криша» була встановлена, замість БВ «Дружба» запрацювала нова БВ «Белуга»  (яка  дивним чином за пів року стала з катастрофічно збиткової, однією з найдорожчих на узбережжі). Так звану «багатоходовочку» було завершено.

Проте схоже, що призначення пана Рябошапки та рейд прокуратури по азовському узбережжю з відкриттям нових кримінальних проваджень і звуженням повноважень пана Семенюка до нагляду лише за ДБР,  дивним чином збігаються у часі з реверсним рухом  пана Федорова.

Наводячи порядок в прокуратурі, Руслан Рябошапка вже руйнує сталі зв’язки і змушує  рухатись фігури на регіональній  шахівниці. Рух у річищі виконавчої влади показує  вразливість цієї гілки влади та позитивні зміни в системі органів прокуратури, куди вже не просто  просунути свої кадри.

То для кого, для чого, і чиї  кадри розставляє новий очільник області? Які задачі й ким  ставляться? І чи розуміє пан Туринок,  на чий млин ллє воду, і на який ризик наражає область?

І що  подібні  призначення  ідуть в розріз з  його гучними заявами про боротьбу з корупцією? Як за змістом, так і за формою призначення.

Саме тому, наполягаючи на призначенні місцевої кандидатури на пост голови ОДА, громадськість мала на увазі не місце народження, а знання специфіки регіону, розуміння противаг, сприйняття на регіональному рівні, фаховість, доброчесність і впливовість.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі