Політика і бізнес - злиття в екстазі: як дисциплінувати забудовника на Запоріжжі

Політика і бізнес - злиття в екстазі: як дисциплінувати забудовника на Запоріжжі

Запоріжжя – затишне місто. Цей затишок йому дарує природа навкруги Хортиця, Великий Луг, Розумівський ліс.  Ніде не можливо відновити сили після важких буднів, як на прогулянці лісом. І шкода, коли таких місць стає все дедалі менше.

Яскравий тому приклад: забудова Великого Лугу. Мене, як людину, яка любить своє місто та вболіває за нього, пригнічує відношення місцевої влади та представників будівельного бізнесу до Запоріжжя та його мешканців. Оскільки демонстративно:  «Ми робимо місто комфортним для людей», а по факту це лише пусті обіцянки, і внаслідок міста «креативні» однодумці заробляють великі гроші. Зокрема, вирубується ліс під забудову котеджного містечка,  парк для концентрації ТЦ.

Це щось на кшталт цього: «Для вас (жителі міста) ми посадимо (звісно, для замилювання очей) 2 дерева, а для себе — вирубаємо 20».

Відсутність реальної, а не ефемерної соціальної відповідальності  бізнесу перетворилась на звичку, яка призвела до жахливого стану екології міста, потворного стану архітектури (про кіоски і прибудов). Міська влада не те, що не намагається виправити ситуацію, а навіть заохочує безвідповідальне ставлення міста.

Для прикладу: замість відновлення та реконструкції  дитячого оздоровчого табору «Орлятко»,  в якому могли б оздоровлюватись діти містян – будують ще один житловий комплекс. Авжеж, підростаюче покоління в Запоріжжі все здорове, і ніхто ж не скаржиться на захворювання дихальних шляхів. Тож, нехай гуляють у торгових центрах та в місті, де сконцентровано, м’яко кажучи, 3 дерева та гойдалки.

Втім обурюватись можна довго і шукати винних теж. Потрібно змінювати власну позицію стосовно захисту власних інтересів. Так, охорона лісу, парку – це захист НАШИХ законних інтересів. Стаття 13 Конституції України декларує наше право на вільне користування водними та природними об’єктами. Парки, сквери – комунальна власність, яка перебуває у розпорядженні містян, які на власні податки виплачують заробітну плату міській владі.

Скоріше за все проблема нашого суспільства полягає в інфантильності. Так, багато років поспіль наші покоління виховували з думкою, що за них все вирішить влада. А ситуація наступна – ніхто, окрім нас, не захистить власних інтересів. В державі існують механізми впливу на органи місцевої і державної влади. Просто нікому не вигідно популяризувати ці механізми, вчити людей ними користуватись, а це виключно справа ентузіастів. Темп життя, робота та проблеми у повсякденному житті, інфантильність частини суспільства відбили бажання брати активну участь у міських процесах. Але все це може призвести до того, що одного дня за вікном окрім смогу, сухої гілляки та сміття - ви не побачите нічого, а.. ну, можливо, ще гойдалку з ім’ям депутата, який її встановив.

Як можна побороти свавілля із забудовою у місті? Не просто, це потребує багато часу, сил, знань, а головне бажання великої кількості містян. Я хочу дати декілька порад фанатикам, котрі бажають змін:

По-перше, цікавтесь процесами, які відбуваються у Запоріжжі. Коли ви не перебуваєте в епіцентрі головних подій, стає складнішим приховати схеми дерибану землі, бюджетних грошей.

На сьогодні існує низка громадських об’єднань, зокрема це «Справжні дії», які спостерігають за рішеннями міської ради. Розголосом, петиціями, запитами, пікетами – ми створюємо дискомфорт для влади. Участь в громадських обговореннях допомагає донести свою позицію до бізнесу. Складність полягає в тому, що ми не маємо підтримки влади, а навпаки, відчуваємо від неї максимальний супротив. Держустанови не реагують, ігнорують, а подекуди, й зовсім заважають громадському руху у розв’язанні проблем забудови Запоріжжя.

У свою чергу, ситуація з парком Яланського продемонструвала, що люди готові захищати свою власність, готові боротись за можливість дихати чистим повітрям. Так, парк був у жахливому стані, але можна було знайти кошти для його реконструкції. Можна! Просто, це ж треба декілька схем із заробітку на комунальних підприємствах прибрати.. Краще вже буде, як буде. А свідомі містяни та активісти – погаласують та збайдужіють. Але ні, шановні, не забудуть, не замовкнуть, склавши руки. Будемо писати, інформувати, пікетувати… А незабаром вибори, і ви маєте великі шанси їх програти. А вам ще у цьому місті жити, цим повітрям дихати та по цих вулицях їздити…

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі