Причини низького рівня екокультури в Запоріжжі: «Мене дивує мовчазна згода більшості…»

Причини низького рівня екокультури в Запоріжжі: «Мене дивує мовчазна згода більшості…»

Вітаю всіх активних людей! Вітаю тих, хто знає мене особисто і тих, з ким я не знайомий! Розпочав власний блог лише з однією метою — привернути увагу небайдужої громадськості до питань екології, а байдужих — стати не байдужими.

Мене дивує мовчазна згода більшості щодо порушення права на чисте довкілля. Мене дивує некомпетентність, в більшості випадків, активної меншості з питань захисту навколишнього природного середовища.

Чому під публікаціями про погану екологію в Запоріжжі, ми бачимо переважно сумні коментарі, а справжніх дій обурених мешканців не спостерігаємо?

Маю наступну думку з цього приводу. По-перше, мовчазній більшості просто на це байдуже. Так, заклопотані повсякденними проблемами, ми звикли обговорювати гострі питання вдома на кухні. Ці обговорення проходять у форматі – поговорили, обурились та забули.

Друга причина — інфантильність. Бажання, що хтось прийде та змусить когось зробити, або думка, що і без нашого втручання все вирішать – призвела до критичної ситуації.

Третя причина — низький рівень розвитку громадського суспільства та протидія цьому розвитку органів влади. Громадянське суспільство – основна рушійна сила змін у будь-якій сфері.

Сьогодні активно розвивається громадський рух, збільшується кількість молодих, активних та небайдужих людей, чия діяльність направлена на зміни. Проте, владі не вигідно підтримувати цей рух. Звичайно, декларативно – чиновники всіх рівнів розповідають як вони співпрацюють з активістами, як готові їх підтримати. Але по факту – ці активісти створюють незручності у діяльності владних органів, вимагаючи прозорості діяльності, дотримання закону, реального результату.

Четвертою причиною є низький рівень культури населення – це яскраво простежується після відпочинку деяких містян на природі. Гори сміття, забруднений берег, випалина земля – все, що залишають вони після себе. Про яку екологічну культуру можна говорити, коли людина просто не може прибрати після себе? Старання активістів та волонтерів, які прибирають парки, ліси, вивозячи звідти тони сміття – стають непомітними одразу після свят у весняно-літній період.

Вибачте, але такі «люди-свині» не мають права вимагати від заводів чистого повітря. Можливо, це грубо звучить, але це правда — ви не можете прибрати за собою, а отже, саме ви виступаєте джерелом забруднення. Так, як одне джерело забруднення вимагає в іншого джерела (підприємства) дотримуватись екологічних стандартів.

Великою проблемою є і втрата віри у небайдужих людей. Віри в справедливість, у чесність, у порядність, у Державу, у Конституцію, а головне, у себе.

Закликаю, не будьте байдужими! Перш за все, байдужими до себе, до своїх рідних, до своєї вулиці, села, району, міста, області, Держави, Планети. Справжня активність — це надзвичайно важливо. Один лист невдоволеної людини, лише папірець. Один лист щотижня — це 48 листів за рік і гарантоване розуміння його адресата про наявність у конкретної особи непереборного бажання все ж таки розв'язати певну проблему. Згадайте відомий фільм «Втеча з Шоушенку», де головний герой щотижня відправляв листи до сенату з проханням виділити йому кошти на бібліотеку!

А головне – зрозумійте, що ви це робите не для себе, а перш за все, для своїх дітей.  На жаль, нікому, окрім вас самих, не має діла до того, чим дихатимуть ваші діти, де гулятимуть, де влітку купатимуться.

Я у свою чергу спробую поділитись своїм досвідом та знаннями у цій сфері.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі