Псевдо-показники правоохоронців задля короткочасного піару

 Псевдо-показники правоохоронців задля короткочасного піару

В реаліях сучасного бізнесу мені доводиться  працювати вже не один десяток років. За цей час змінилася не одна каденція влади, президентів, урядів. Однак, залишаються незмінними лише гасла, які проголошують можновладці під час передвиборних компаній та публічних урочистостей.

І всі, як один, обіцяють своїм виборцям  зміни, сталий розвиток, недоторканість бізнесу та приватної власності. Втім, реалії підприємницької діяльності в Україні є споконвічними.

Сьогодні, як і десятиліття тому, підприємець має навчитись виживати всупереч діям влади, які часто бувають жорстокими та не законними. І хочеться одразу навести приклад: новина з офіційного сайту Служби безпеки України:

Ця звістка набула всеукраїнського розголосу та потрапила в етери національних телеканалів. Авжеж, правоохоронці викрили нелегальний конвертцентр, який вивів у «тінь» 100 млн грн. Та пропоную розібратись…

Зауважу, що у вересні поточного року нова влада всім нам урочисто обіцяла, що СБУ більше не займається економікою, та, взагалі, відділ економіки СБУ  перейменували на сучасний лад - відділ захисту критичної інфраструктури.

У мене виникає питання, так чому ж СБУ, яке вже не займається економікою, здійснює оперативне супроводження економічних справ податкової міліції та залучає воєнізований спеціальний підрозділ «АЛЬФА»?

Саме так, це справа податкової міліції про яку, не менш гучно за СБУ, звітував один з найголовніших фіскалів України.

Так, 2 листопада 2019 року перший заступник Державної фіскальної служби України Сергій Білан на своїй офіційній сторінці в Фейсбук виклав допис, в якому зазначає, що правоохоронці припинили діяльність конвертаційного центру, який впродовж 2018-2019 рр. проконвертував 200 млн грн:

«За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів, було вилучено 585,1 тис. грн готівкою, 20 печаток та 2 штампи підконтрольних фігурантам компаній, первинні бухгалтерські документи та чорнові записи цих підприємств, електронні носії інформації та комп’ютерну техніку», - повідомив Сергій Білан.

А тепер пропоную розглянути цю справу під іншим кутом, де акценти дещо зміщені.

Уявіть картину, коли працівники податкової поліції проводять обшук у одного з підприємців Запоріжжя, так званого «організатора» конвертаційного центру, в рамках розслідування кримінального провадження, який має дворічний термін давності. Явно, що документ має явно затхлий термін придатності, датований в період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року.

. Так, кримінальне провадження внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за номером 42017081280000013 від 19.01.2017 р.

А слідство розпочинають на підставі того, що деякі службові особи суб’єктів господарської діяльності в певний період, шляхом заниження об’єкту оподаткування, ухилилися від сплати податку на суму. Відповідно, таку «пісульку» складає слідчий, це підписує прокурор, це ухвалює суддя.

Наскільки мені відомо та як підказує здоровий глузд, що закон забороняє розпочинати досудові розслідування для того, щоб документувати злочини, що будуть скоєні в майбутньому. Як відомо, для цього існує інститут оперативно-розшукових справ, які заводяться відносно осіб, що готуються до скоєння тяжкого кримінального правопорушення.

А ми тільки й читаємо, як перший заступник Державної фіскальної служби України, СБУ цілком офіційно звітують, що вони пригальмували діяльність конвертцентру, який проконвертував впродовж двох років 200 млн грн.

Виявляється, що розслідували злочин, вчинений у 2015 році з ймовірним збитком 5,9 млн грн, а припинили діяльність конвертаційного центру в 2019 році.

Фактично ж, викритий «конвертаційний центр» є ні чим іншим, як пункт з обміну валюти, який не відрізняється від сотень подібних в нашому місті. Так, кому потрібна така робота СБУ, Альфи, податківців? Обмін валюти без ліцензії в Україні не є злочином, а відноситься до категорії адміністративного правопорушення.

Тобто «валютника» ловили спецпризначенці, офіцери СБУ, слідчі податкової та прокурори, судді. А вартість проведеної «процедури» за кошти державного бюджету, й зовсім складно уявити!

Чи можна припустити, що судової перспективи в цій справі взагалі немає – юристи підтверджують це, та час покаже!

Чи можна припустити, що слідчі разом з процесуальними керівниками прокурорами та оперативні підрозділи вийшли за рамки досудового розслідування та перевищили свої повноваження – можливо!

Чи можна припустити, що все написане на сайті СБУ та очільника ДФС України на сторінці, є повною нісенітницею – мабуть, можливо!

Та мій меседж полягає в наступному: не дивуйтесь, якщо невдовзі будь-який бізнес може потрапити під сфабриковане кримінальне провадження. На жаль, опираючись на вищевказані дані, можна стверджувати, що правоохоронці здійснюють прямий тиск на підприємницьку діяльність. Чи можна сподіватись, що ситуація кримінальних репресій бізнесу зміниться в майбутньому – це злободенне та неоднозначне питання.

У той час коли ОЗУ нападають на райвідділи, силовики імітують діяльність під виглядом конверт центрів, тероризуючи обмінники.

І, наостанок, поки "імітатори з правоохоронних органів" набивають показники задля того, аби залишитися у своїх кріслах – страждають та зазнають втрат у бізнесі пересічні підприємці.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі