Резонансне вбивство на Запоріжжі: чому відмовчується губернатор?

Резонансне вбивство на Запоріжжі: чому відмовчується губернатор?

Сьогодні всю Україну шокувало зухвале вбивство заступника голови Якимівської об’єднаної територіальної громади Дмитра Кириллова. Його розстріляли прямо на сходах селищної ради, дорогою на роботу. Здійснивши перші постріли, вбивці холоднокровно добили людину контрольним пострілом. Зловмисники після злочину втекли на авто, яке потім спалили. Оголошено план «Перехоплення», тривають пошуки вбивць.

Про цю надзвичайну подію повідомили всі ЗМІ – від районних до загальнонаціональних. Про версії слідства розповів голова Національної поліції України Сергій Князєв, який якраз сьогодні у Запоріжжі представляє нового очільника обласної поліції Миколу Лушпієнка.

Без перебільшення, область стоїть на вухах, правоохоронці працюють у посиленому режимі, а місцеві мешканці стурбовані цим проявом насильства та безпекою власних родин.

Ледь не єдиним, хто ніяк не коментує жорстоке вбивство, залишається новий голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок.

Дмитра Кириллова вбили рано вранці. Станом на 16.00 на офіційному сайті облдержадміністрації немає жодної згадки про жорстокий злочин, не кажучи вже про позицію голови ОДА. Жодного слова.

При всьому суперечливому ставленні до попередника Віталія Туринка на посаді Костянтина Бриля, останній вже давно зібрав би Раду безпеки області, провів нараду із правоохоронцями, повідомив ЗМІ та громадськість про вжиті заходи щодо розкриття злочину та взяв його розслідування під особистий контроль. Може лише для «галочки», але зробив би те, що має в подібній ситуації зробити справжній керівник області.  

Віталій Туринок декларує покращення криміногенної ситуації на Запоріжжі та боротьбу із організованою злочинністю як важливу складову своєї роботи. Якою буде ця боротьба, якщо голова ОДА зовсім не реагує на зухвалі дії злочинців? Де повідомлення від очільника регіону? Де заяви про особистий контроль розслідування вбивства? Де реальні дії на підтримку задекларованої боротьби із бандитизмом?

Наша область залишається прифронтовим регіоном, отже питання безпеки на нашій території вкрай важливі. Як Віталій Вікторович у разі раптової агресії збирається координувати діяльність військових і правоохоронних органів, якщо він досі офіційно не є головою Ради оборони Запорізької області, принаймні, відповідне розпорядження не оприлюднене. Чи питання оборони нового очільника зовсім не обходять?

Віталій Туринок отримав посаду завдяки авторитету президента Зеленського та високому рівню довіри суспільства до нього. Власний авторитет Віталію Вікторовичу ще належить заробити. А для цього місцеві жителі повинні відчувати, що регіон очолив справжній лідер, сильний і вольовий, а не налякане хлопчисько чи комерсант-«врємєнщік». Лідер, який має власну позицію, який дасть бій організованій злочинності не на папері, а в реалі, який не підпорядкує собі корупційні схеми, а зламає їх.

Тільки в такому разі нового голову ОДА підтримають політики, бізнес, громадяни.

Віталію Вікторовичу, ми готові допомагати і діяти. А чи готові Ви?

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі