У Мінкульт помилились словом і назвали диктатуру дезінформацією?

У Мінкульт помилились словом і назвали диктатуру дезінформацією?

Днями Міністерство культури, молоді та спорту оприлюднило законопроєкт про дезінформацію. Однак складається враження ніби міністерство помилилося словом чи намагається під виглядом актуальної проблеми впровадити диктаторські обмеження в Україні.

Варто зазначити, що наразі законодавство України вже має механізми реагування на поширення недостовірної інформації:

  • 1. Вимога спростування недостовірної інформації або надання права на відповідь – цивільно-правова відповідальність у вигляді компенсації матеріальної чи моральної шкоди, завданої поширенням недостовірної інформації, що застосовується у випадках, коли інформацію поширено стосовно фізичної або юридичної особи;
  • 2. Адміністративна відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно фізичних осіб, які поширюють недостовірну або неправдиву інформацію, наприклад поширення неправдивих чуток, що можуть спричинити паніку серед населення або порушення громадського порядку (ст. 173-1 КпАП);
  • 3. Кримінальна відповідальність за поширення суспільно шкідливої інформації, незалежно від наявності ознак неправдивості, наприклад публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій (ст. 109 ККУ) або публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами зміни меж території або державного кордону України з порушенням порядку, встановленого Конституцією України (ст. 110  ККУ).

Проте презентація законопроєкту демонструє, що у Мінкульті не в курсі таких речей.

І оскільки законотворці не знають законодавства України, то вони знайшли чудове розв'язання проблем, які самі ж вигадали – Уповноважений з питань інформації.

Ну і найцікавіше про уповноваженого:

Тобто те, що існувало і до цього «інноваційного» законопроєкту подається як щось нове.

Також серед запропонованих нововведень маємо штрафи, виправні роботи від 1 до 2 років і навіть ув’язнення до 7 років - для тих, хто займається дезінформацією повторно. В перспективі – покарати не тільки журналістів, а навіть блогерів.

За проєктом закону українським ЗМІ присвоять «Індекс довіри» - про незалежність ЗМІ у такому випадку казати важко. А статус журналіста та прес-карта буде видаватися «незалежною» журналісткою асоціацією, яка є структурою підконтрольною Мінкульту.  

Тобто лише обрані, висококласні, марковані журналісти матимуть право на фізичну безпеку та гарантію працевлаштування. Іншим – бувайте!

Цікавим є те хто саме презентує законопроєкт про дезінформацію – Володимир Бородянський – людина, під керівництвом якої відбувалося отруєння розуму людей, які дивилися популярний телеканал із трешовими та абсурдними шоу про екстрасенсів, холостяків, де проблеми сім’ї, які варто було б негайно вирішувати виставлялися посміховиськом на всю країну.

Тобто людина, яка протягом останніх років керувала дезінформацією та деградаційним впливом на громадян зараз намагається розповідати як журналістам вести свою діяльність і хто саме має право на неї.

Впевнений, що спроба просування цього закону закінчиться черговим провалом. Адже у нашій країні будь-які спроби політиків протистояти діяльності ЗМІ закінчуються сумно для самих політиків. Кожен, хто підтримає законопроєкт Бородянського – опиниться «за бортом», адже їх рейтинг дуже швидко впаде нижче нуля.

Водночас такі «реформатори» потраплять до списку тих, про кого варто розслідувати та оприлюднювати ще більше інформації задля поширення правди серед громадян та підвищення медіаграмотності та політичної освіченості українців.

*Думки видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігаються з думками експертів. Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил: заборонено розміщення недостовірної інформації; пропаганда і розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожнечі, дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками, заборонено розміщення інформації, яка дискредитує і порочить честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нашому редактору у Фейсбуці (у листі зазначте, будь ласка, теми, в яких ви компетентні та інформацію про себе). 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі