Влада та суспільство: вплив громадських об’єднань на Запоріжжя

Влада та суспільство: вплив громадських об’єднань на Запоріжжя

Насправді, громадські сили є рушієм суспільних змін. Це дуже цінна річ, яку люди зрозуміють тільки через власну участь. Потрібно залучати громадян до своєї роботи!

21 листопада Україна відзначала День гідності та свободи. Це свято нагадує нам важливість захисту власних прав та свобод. Події, що передували Революції Гідності, демонструють як «нахабніє» влада, коли її не обмежує громадянське суспільство. Адже громадський сектор покликаний вказувати владі на верховенство закону, напрям розвитку держави та її пріоритети.

Люди, об’єднані спільною метою, відчувши власну силу, змусили втекти з країни першу особу держави. У 2013-2014 роках громадянське суспільство продемонструвало власну силу та могутність. Однак на сьогодні, через шість років від тих подій, ситуація в країні бажає залишатись кращою. Виокремити хіба, що можна — збільшення активності та впливу громадських об’єднань й організацій.

За останній час істотно зросла кількість різноманітних об’єднань громадян. Вони мають різну направленість діяльності. Хтось діє на всеукраїнському рівні, інші — на місцевому. Звичайно у такому «морі» є й фіктивні організації, які переслідують цілі відмінні від задекларованих.

Спробую зробити аналіз громадських об’єднань у Запоріжжі. На жаль, ми маємо розгалужену сітку проблем, якими можуть займатись ГО.  Це і гуманітарні питання, благодійна діяльність, шефська підтримка різних закладів. Одні займаються проблемами забудови міста та проблемами неправомірного виділення земель. Інші проблемами корупції: загалом, або в окремих сферах. 

Яскравим прикладом об’єднання громадян є ОСББ.  Люди зрозуміли, що вони не отримають від комунальних служб послуг відповідної якості. Стомившись «викидати гроші на вітер», вони зорганізувались та забезпечують життя свого будинку власними силами. У когось це виходить успішно, комусь не пощастило з головою товариства, а хтось лише вчиться. Архіважливим питанням є екологія міста. Це стосується буквально кожного – ми всі дихаємо спільним повітрям та п’ємо одну воду.

Розвиток сучасних технологій допомагає у громадській діяльності. Є можливість відстежувати проблеми, швидко організовувати людей, поширювати інформацію про власну діяльність.  Однак спільною перепоною для всіх ГО є супротив влади.  Державні органи мають власні інтереси у всіх сферах життя, які часто не збігаються із суспільними. І втручання активістів у кулуарні процеси дуже дратує чиновників. Однак саме діяльність небайдужих людей допомагає виборцям побачити справжні обличчя влади.

На власному прикладі можу розповісти про громадську активність. Ми спільно з однодумцями вирішили створити власну ГО «Справжні дії». У суспільстві іноді можемо спостерігати негативне ставлення до громадських об’єднань, називаючи їх «гранітоїдами». Також, скептичне відношення до представників бізнесу, які проявляють себе у громадській активності. Є думка, що таким чином вони прагнуть захистити свої бізнес-інтереси, або переслідують інші корисливі цілі.

На особистому прикладі поясню позицію команди ГО «Справжні дії». Людина заробляє гроші, будує кар’єру, реалізовує себе – щоб забезпечити власній родині достойні умови життя. Як тільки досяг своєї мети, ти бачиш що, у родині створив ту атмосферу якої прагнув, але навколо вас оточують занедбані будинки, засмічені береги водойм, поламані сухі дерева, свавілля чиновників  (можна багато всього перераховувати) – ти починаєш прагнути це змінити. Саме так утворилась ГО «Справжні дії».

Ми захотіли змін, розуміли, що самі маємо запускати процес цих змін. Своєю діяльністю ми прагнемо донести людям, що ніхто. окрім них самих. нічого не зробить. Необхідно самостійно захищати власні інтереси, тиснути і вимагати у влади виконання її обов’язків.

Ми маємо пам’ятати, що саме звичайні люди, тяжко працюючи та сплачуючи податки, забезпечують владу. Що виробляють посадовці? Що вони реалізують? Нічого…  Вони живуть на наші гроші, крадуть наші гроші, забуваючи хто привів їх у владу і хто це все «спонсорує». Тож, активна громада повинна діяти, а ГО є інструментом цих дій. Ми можемо подавати петиції, відправляти запити, писати заяви. Голос громади гучніший за голос однією людини.

Громадська діяльність потребує волі, часу та сил — щоб взяти на себе відповідальність, зрозуміти що ТИ, не інші, повинен розв'язувати проблеми родини, громади. Часу та сил, тому що система чинить максимальний супротив твоїм діям.  Голос однієї людини слабкий, а голос громади неможливо не почути. Це і показали люди у 2013-2014 роках.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі