Як збудувати місто, в якому варто жити: приклад Запоріжжя

Як збудувати місто, в якому варто жити: приклад Запоріжжя

Розбудова міста – це запорука його розвитку. На жаль, в Запоріжжі будівництво комерційних квадратних метрів переважає за зведення житлових масивів. На це впливає кілька факторів. І перший з них - це фінансовий стан людей.

 За критерієм доступності житла, запоріжан можна умовно поділити на три групи:

  • люди, які мають можливість придбати елітну нерухомість (найменша за чисельністю група);
  • люди, які мають змогу придбати квартиру в новобудові, але середнього сегмента;
  • люди, які користуються кредитуванням на придбання житла;
  • люди, які можуть придбати житло, але на вторинному ринку;
  • і найбільша група – люди, які взагалі не мають змоги покращити житлові умови.

За цими критеріями й забудовник обирає клієнта, залучаючи перші три категорії.  Головним гравцями на ринку нової нерухомості у місті є  шість забудовників, серед них:

CBS Холдинг («Александровский 2», «Резеденция»), GEOS (ЖК «Центральний»), Арсенал резерв («Бородино»), Запорізький домобудівний комбінат, Інвест-М 2007 (ЖК «Перший» у Хортицькому районі) та СПС «Інвест» (ЖК «Ренесанс»).

Враховуючи, що інтенсивність забудови Запоріжжя в рази менша, ніж в містах-мільйонниках, то й зміни загального вигляду міста поки не помітні. Проте, як на мене, забудовник має поважати місто, яке приносить йому дохід та виконувати кілька правил. Ці правила допоможуть створити комфорт не тільки для клієнта забудовника, а й для інших містян.

1 правило «Висота — не головне»

Високі будинки гарно виглядають здалеку, але не поруч з такими «велетнями», людина може почуватись некомфортно, з’являється відчуття ніби будівля «поглинає». Про це зазначав данський архітектор Йен Гел: «Якщо попросити містобудівників спроєктувати місто, що ускладнює людям життя і змушує їх залишатися вдома, навряд чи вони змогли б придумати щось ефективніше, ніж міста ХХ століття… орієнтовані на величезні відстані, висотні будинки й архітектуру швидкості».

2 правило «Органічність»

Звичайно, кожен забудовник прагне привабити клієнтів оригінальністю своєї будівлі.  Але новобудова повинна органічно вписуватись у навколишній світ. Звісно ніхто не повинен будувати у стилі радянських багатоповерхівок. Про те, і муляти очі новий ЖК не повинен.

3 правило «Відкритість»

Це правило передбачає доступ до території новобудови. Однак, це найбільш спірне правило – клієнти частково оплачують «приватність» та можливість заховатись від міста. Але здебільшого це провина самих містян – відсутність елементарної культури поведінки, цінності до чужого майна породила у нас бажання будувати закриті території. Проте, можливість пройтись по території, не маючи доступу до «особистих зон мешканців» (паркова, під’їзд, майданчик, зона відпочинку), створює ефект відкритого міста.

4 правило «Безбар’єрність»

Це правило стосується не тільки ЖК, а й закладів громадського статусу. На жаль, в нашій державі відсутня інфраструктура для людей з обмеженими можливостями – це ми отримали в спадок з СРСР. Хоча майже 30 років як країна стала незалежною, у цьому аспекті поки, що зрушень майже не має. Пандуси, ліфти, спеціальні вбиральні – все це хоч трішки допоможе людям з інвалідністю входити в суспільне життя.

5 правило «Озеленення»

Яскраві зелені насадження радуватимуть не лише мешканців новобудови, а й створюватимуть ефект «зеленого міста» загалом.  Враховуючи, що у міста кожне дерево на вагу золота.

Слід розуміти, що для загального комфорту, розбудова міста повинна проходити під пильним контролем громадськості: питання виділення землі під забудову, місце майбутнього будівельного майданчика, як подібне сусідство вплине на мешканців інших будівель. Все це повинне проходити з активною участю громади міста. Пам’ятайте, ви маєте можливість  вплинути на владу не лише у день виборів. Міська влада повинна створювати комфортні умови для громадян. На жаль, вона часто про це забуває. І якщо ми будемо мовчати – вона збайдужіє остаточно. Тож, закликаю не бути байдужими та інфантильними у відносинах із забудовниками та міськими посадовцями.

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі