Запорізька мерія імітує бурхливу діяльність в угоду бізнес-інтересам Володимира Кальцева

Запорізька мерія імітує бурхливу діяльність в угоду бізнес-інтересам Володимира Кальцева

Останнім часом у Запоріжжі розгорнулась справжня боротьба навколо ярмарку на площі перед Запорізьким цирком. Міська влада, під приводом благоустрою та формуванням організованої торгівлі вирішила припинити роботу ярмарку, який за ці роки отримав чималу популярність серед містян. Основним аргументом мерії є :

  1. порушення правил торгівлі;
  2. відсутність контролю за якістю продуктів;
  3. головне – на ярмарку торгують не фермери власною продукцією, а перекупники.

Аргументами захисників ярмарки є:

  1. широкий вибір продукції за низькими цінами;
  2. більшість товарів власного виробництва;
  3. реальна можливість виробникам продавати продукцію без зайвих платежів.

Проблема справді неоднозначна і важко зайняти чиюсь позицію. Ідея ярмарку, на якому фермери, сільські жителі зможуть продавати продукцію власного виробництва за доступними цінами виникла ще на початку 90-х років. Працювала і не викликала ніякого занепокоєння у міської влади. Як власне, інші стихійні ринки. У кожному районі міста, на центральних вулицях повним ходом розвивається стихійна торгівля. Товари, які там реалізують не проходять жодної перевірки, відсутня необхідна інфраструктура  для торгівлі, товарами торгують перекупники, вулиці міста занедбані – і це не викликає занепокоєння міської влади.  Маю великі сумніви щодо того, що містяни, які живуть поряд зі стихійними ринками не скаржились до мерії, або районних адміністрацій. Проте жодних заяв, дій з ліквідації стихійної торгівлі ми не побачили.

Більш того, торгівлею біля цирку занепокоїлась Запорізька облдержадміністрація. Цікавим є те, що на величезну кількість скарг запоріжан, ЗОДА не реагує з формулюванням, що ці питання знаходяться у сфері місцевого самоврядування. Цікаво, яким нормативно-правовим актом регулюється участь облдержадміністрації у питаннях стихійної торгівлі у Запоріжжі?

Невже стихійна торгівля на проспекті Металургів не порушує ті ж правила, що і ярмарок? Чому мерію занепокоїла саме торгівля біля цирку? Відповідь на це питання очевидна – мерія допомагає Володимиру Кальцеву розчистити місце для будівництва ТРЦ. Сам Володимир Федорович не може цього зробити, оскільки втратить підтримку свого ж електорату. Тут йому в поміч міськвиконком з правилами благоустрою.

Питання ярмарки вирішується просто – організація місця проведення ярмарки: установка біотуалетів, перевірка продукції, допуск до торгівлі виробників продукції. Перенесення ярмарку на іншу локацію проблему не вирішить – в місті з'явиться ще одне занедбане місце. В чому складність організації соціального фермерського ринку? Подивимось правді в очі – величезна кількість людей мають настільки низький рівень доходів, що вираховують буквально кожну копійчину. Для них різниця у пару гривень має значення. І таке місце на якому можна задовольнити дві сторони: фермерів та покупців просто необхідно – це завдання міської влади! Ми маємо, як мінімум два комунальних підприємства, які повинні розв'язувати цю проблему: КП «Запоріжринок» та Інспекція з благоустрою.

Проте мерія вкотре займається імітацією бурхливої діяльності в угоду бізнес-інтересам Володимира Кальцева. Нікого не хвилює, коли земля міста роздається з порушенням законодавства, а виділити земельну ділянку для облаштування соціального ринку, який функціонуватиме лише у вихідні дні, вже викликає суперечки.

Мерія повинна не піклуватись про те як вгодити народному депутату та його бізнес-інтересам, а як допомогти людям, які вже восени підуть голосувати за нового міського голову. Якщо міська влада не може вплинути на матеріальний достаток містян (з об'єктивних причин) вона повинна максимально зробити комфортним життя містян. Мерія повинна пам'ятати – головне завдання влади захищати інтереси громадян, а не комерційні бажання окремих людей.

***

Звертайтесь якщо Вам потрібна допомога:​

Якщо вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Давайте разом боротись з корупцією у місті!

Набридло бачити задимлене небо над містом? Набридли «байки» посадовців про «повітря як на Мальдівах», остогидли гори сміття у парках, на узбережжі Дніпра? Час змусити посадовців виконувати свою роботу! Давай разом наведемо лад у місті!

Звертайтесь до нас:

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі