Запорізькі підприємці чекають реальної боротьби з корупцією (Публічне звернення до нового голови ОДА Віталія Туринка)

Запорізькі підприємці чекають реальної боротьби з корупцією (Публічне звернення до нового голови ОДА Віталія Туринка)

Здолаймо цю «заразу» разом!

Віталію Вікторовичу, звертаюся до Вас з надією, що Ваше призначення на посаду очільника Запорізької облдержадміністрації – це прояв особистої довіри Президента Володимира Зеленського та керівництва Кабінету міністрів, обумовлений Вашими гідними особистими якостями та професійними навичками і досягненнями, а не чергові домовленості можновладців із пересічним комерсантом.

Уважно стежу за Вашими першими кроками на посаді та деклараціями побороти корупційні схеми, які роками вибудовували можновладці у Запорізькому регіоні. Готовий підтримати й приєднатися до  Вашої боротьби з корупцією, якщо, звичайно, це не просто гарні слова, а реальні наміри.

Зауважу, що корупція буває не лише при здійсненні процедури державних закупівель. Озвучені Вами наміри щодо «створення умов для добросовісної конкуренції учасників торгів» також можна трактувати як корупційні прояви посадових осіб. Щоб справді запобігти пошесті розкрадання бюджетних коштів, раджу Вам самому ретельно ознайомитися із тим, як, власне, працює процедура державних закупівель. Якщо Ви це зробите, то зможете ефективно досягати мети, не залучаючи для консультацій і не радячись із сумнівними «спеціалістами». Такими, як, наприклад, Ваш кум Олег Серовський.

У цьому контексті видаються цікавими й деякі Ваші «економічні розрахунки». Ви повідомили, що «проведення відповідальних (може відповідних)) антикорупційних заходів...» «вплине на очікуване зниження вартості державних закупок на 15-20%». Можете пояснити, на чому ґрунтуються ці розрахунки і звідки взявся такий відсоток? Нехай Ваші «радники», хоча б Володимир Головешко, розкажуть, як працює система «Prozorro» і законодавство України, що регламентує здійснення закупівель за бюджетний кошт.

У своїх заявах Ви також оголосили про реалізацію «політики боротьби з «відкатами». Роз’ясніть, що саме Ви мали на увазі. Можливо, йдеться про якусь законодавчу базу чи норму, яка скасовує  дію Кримінального процесуального кодексу або закону «Про здійснення державних закупівель»? Де можна ознайомитися із «базовими принципами боротьби з корупцією», на які Ви посилаєтеся?

Сьогодні Ви, як очільник регіону, вимагаєте від підлеглих чесності та прозорості, у тому числі, щодо походження їхніх статків. Похвально. Але справедливим буде, якщо і Ви розкажете громадськості, чим займалися до призначення на посаду голови Запорізької ОДА, якими були Ваші політичні погляди, чим заробляли на життя, звідки такі чималі статки?

Зараз багато несумлінних комерсантів та корумпованих посадовців, які роками отримували зиск із протизаконних схем, завмерли й тремтять від усвідомлення того, що процес боротьби з корупцією незворотній та буде знаходитися під особистим контролем голови ОДА.

Звертаю Вашу увагу, що сьогодні верхівка тих, кому Ви оголосили боротьбу, щодня сидить поряд із Вами на нарадах та за трибунами. Так, на своїх посадах в облдержадміністрації продовжують працювати Віктор Скобліков, Елла Слепян, Едуард Гугнін. Придивіться до свого теперішнього оточення уважніше і, зрештою, почніть очищення Запоріжжя від корупціонерів зі своїх заступників.  

Здолаймо цю «заразу» разом!

***

Думка видання «Факти Запоріжжя» не завжди збігається з думками експертів-блогерів.

Редакція залишає за собою право відхилити публікацію у разі порушення зазначених нижче правил:

Заборонено розміщення неправдивої інформації; пропаганда й розпалювання расової, релігійної, міжнаціональної ненависті, ворожого ставлення та/або дискримінації за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками; заборонена публікація інформації, яка містить погрози, висловлювань, що дискредитують і порочать честь і гідність громадян або організацій; нецензурні висловлювання; заклики екстремістського характеру; пропаганда сепаратизму; заклики до дій, що підпадають під дію КК України.

Якщо ви хочете публікуватися на нашому сайті, напишіть нам на zpfakty@gmail.com. У листі, будь ласка, вкажіть теми, в яких ви компетентні, і коротку інформацію про себе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі