ДБР розслідує зловживання в «оборонці» запорізьких чиновників

ДБР розслідує зловживання в «оборонці» запорізьких чиновників

Разом із Департаментом капітального будівництва ОДА під приціл правоохоронців потрапив Фонд сприяння обороні Запорізької області.

У попередніх публікаціях ми неодноразово писали про сумнівні схеми, які реалізуються у  сфері будівництва на Запоріжжі. Практика, коли мільйонні підряди на будівництво об’єктів, попри встановлені законом процедури, відходять сумнівним підприємствам, у Запорізькій області стала нездоровою корупційною реальністю. Зрештою, зловживання у цій сфері привернули увагу правоохоронних органів.

Виявилося, що до схем залучалися не лише керівництво та очільники департаментів ОДА, а також пов’язані з ними приватні фірми. Для оборудок з бюджетними коштами посадовці також використовували громадські організації та здійснювали тиск на місцеві приватні підприємства.

Як стало відомо, у Територіальному управлінні Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, знаходиться кримінальне провадження за номером № 62019080000000111, відомості у якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 березня 2019 року, із попередньою правовою кваліфікацією за ч.2 ст. 364 КК України. Провадження відкрите за фактом зловживання службовим становищем службовими особами правоохоронних органів та органів державної влади міста Запоріжжя та Запорізької області, які з корисливих мотивів здійснюють тиск на бізнес-структури та громадські організації. Наразі, Мелітопольський міськрайонний суд лише за червень виніс вже шість ухвал щодо зазначеного провадження і це, ймовірно, ще далеко не кінець.

За попередньою інформацією, провадження стосується посадовців Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА та безпосередньо його керівника Сергія Бєлєвцова. Проте, у рамках кримінального провадження правоохоронці розслідують і діяльність благодійного фонду «Фонд сприяння обороні Запорізької області».

Фонд, створений ще у грудні 2014 року, тривалий час працював за підтримки колишнього голови ОДА Костянтина Бриля, надаючи суттєву допомогу українським військовим у зоні АТО/ООС на Донбасі. Розслідування діяльності Фонду сприяння обороні області, за інформацією джерел, пов’язано з тим, що будівництво деяких взводно-опорних пунктів  (ВОПів) у зоні бойових дій частково фінансувалося з коштів фонду.

Як повідомлялося раніше, питання Фонду порушила нинішня виконуюча обов'язки голови Запорізької облдержадміністрації Елла Слепян. Вона, нібито, засумнівалася у законності створення ОБФ «Фонд сприяння обороні Запорізької області» та побачила значні порушення у його діяльності. На сьогодні в.о. голови ОДА фактично припинила діяльність Фонду, через що військовослужбовці та правоохоронці не отримують належної допомоги.

Докладніше про це читайте у матеріалі «Придушити корупцію»: Як втілюються на Запоріжжі реформи Зеленського

Така прискіплива увага Елли Слепян до Фонду сприяння обороні дивує, адже у стінах ОДА продовжують обіймати посади, міцно тримаючись за крісла, чимало посадовців-корупціонерів, і через організовані ними схеми бюджет продовжує втрачати сотні мільйонів гривень. А діяльність Фонду вже потрапляла до поля зору правоохоронних органів у 2016 році. Тоді, зрештою, ніяких порушень не виявили.

Рішення щодо розподілу коштів у Фонді приймалися колегіально Радою оборони області, зокрема, ексочільником регіону Костянтином Брилем, головою облради, начальником обласної поліції, керівником СБУ та іншими членами Ради. Якщо зважити на пристрасть Костянтина Івановича до «відкатів» (які, за даними джерел, становили не менше 10%), то ймовірність того, що Фонд також використовувався для якихось оборудок, існує. Але, якщо правоохоронці знайдуть підтвердження того, що запорізькі можновладці заробляли на війні і армії, крім суспільного осуду їм може «світити» цілком реальна кримінальна відповідальність.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі