Екологічна катастрофа Молочного лиману щодня нагадує про себе смородом

Екологічна катастрофа Молочного лиману щодня нагадує про себе смородом

Проблема Молочного лиману посилюється щомісяця. Підвищення температури повітря ускладнює ситуацію, мешканці району скаржаться на надзвичайний сморід, повідомляє сайт Ріа Мелітополь.

Прибережна зона, де кілька років тому була вода, сьогодні нагадує випалену пустелю. Село Богатир або Алтагир, як його звикли називати старожили, розташоване на березі Молочного лиману. Нині воно вимирає. Дитячі табори і бази відпочинку занедбані. Щоб дійти до води в лимані потрібно пройти не менше кілометра.

Щороку через відсутність постійного водного сполучення між лиманом та Азовським морем, промоїна заноситься піском, пересихає, риба не може вийти в море і гине. Найбільший замор риби стався восени 2017 року. Через заблокований вихід до моря загинуло понад 60 тисяч особин пеленгаса та 1300 особин кефалі. Сума збитків склала більше 93 млн. гривень. 

Варто наголосити, у квітні поточного року повідомлялося про виділення 55 млн грн. з держбюджету на розв'язання цієї проблеми. Так, 24 квітня Кабінет міністрів прийняв рішення про фінансування природоохоронних заходів, в тому числі й на розчищення каналу, що з'єднує Азовське море і Молочний лиман. На цій новині піарилися ряд народних обранців, серед них нардепи Олександр Пономарьов та Сергій Валентиров.

Однак, минуло вже два місяці, ситуація лише погіршилася. А з настанням спеки місцеві жителі ще й вимушені дихати затхлим повітрям. Напрошується питання, куди пішли гроші? 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі