Катастрофічна вирубка дерев на «Лисій горі»: як зупинити руйнацію в Запорізькому регіоні

Катастрофічна вирубка дерев на «Лисій горі»: як зупинити руйнацію в Запорізькому регіоні

Наразі браконьєри, з відома, кришування, сприяння поліції та лісників, займаються вирубкою найцінніших порід дерев.

В 50 км від Запоріжжя розташований ландшафтний заповідник «Лиса Гора», котрий знаходиться поряд з Василівкою на узбережжі Каховського водосховища. Це місце, як не можна краще, підходить для святилища. Проте впродовж останніх десяти років, тут так звані «місцеві підприємці» активізували свій бізнес.

Зазначимо, Лиса гора є зоною відповідальності Державного підприємства «Василівське лісове господарство», до складу якого входить чотири лісництва: Василівське, Михайлівське, Оріхівське та Великобілозерське.

Територія лісгоспу 8 268 га.

З 1972 р. Лиса гора є заказником. Багатометрові прибережні обриви цікаві оголеннями пластів різноманітних порід. Тутешні лісонасадження датуються 80-ми рр .. ХІХ ст. і налічують понад 60 видів деревних порід. Виявлено Лисогірське городище скіфського періоду.

Однак ситуація кардинально змінилась. Що наразі маємо?

Один з місцевих мешканців ділиться, що картина на Лисій горі приголомшлива:

«Років 10 тому почалось потихеньку вирубування, зараз ніхто на це не дивиться, тому що це стало масовим явищем. Як воно робиться? Де можна під’їхати автівкою – все вирубується, дрібне та, те що не потрібне лишають. Раніше це робили браконьєри, а зараз це стало своєрідним бізнесом».

У свою чергу, Запорізька обласна державна адміністрація повністю підтримує розвиток ННП «Великий Луг». За ініціативою заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів ЗОДА Олександра Сергієнко ініційовано депутатську зустріч з трудовим колективом природоохоронної установи. Керівником депутатської групи виступив депутат облради Олег Буряк.

Раніше ініціативна група  відвідала орнітологічний заказник загальнодержавного значення «Великі і Малі Кучугури», на базі якого можливе створення  унікального міжнародного наукового центру щодо досліджень екосистем національного природного парку «Великий Луг». Більше тут.

Так, Нацпарком було розроблене наукове обґрунтування, яке визнане та затверджене Мінприроди. Крім того, представники Парку звернулись до Держлісагентства з пропозицією – передати весь масив об’єкту природно-заповідного фонду ландшафтного заказника «Лісовий масив на Лисій Горі» у користування Нацпарку з метою належної охорони заповідної зони від браконьєрів.

Якщо дана територія стане заповідною зоною, то відповідно, місцевість стає недоторканою, і вести вирубку та полювання на території Лисої гори – буде заборонено.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі