«Мінери» тероризують поліцію хибними викликами: 80 випадків за пів року

«Мінери» тероризують поліцію хибними викликами: 80 випадків за пів року

Кілька разів за пів року «мінували» ЗАЕС, запорізькі підприємства та різні об’єкти цивільної інфраструктури.

З 1 січня по 1 липня 2019 року запорізькі полісмени 80 разів здійснювали виїзди на виклики щодо замінувань різних об’єктів, повідомляє «Заноза» із посиланням на офіційну інформацію Головного управління Національної поліції у Запорізькій области.

«Мінери», які тероризують поліцію хибними викликами замінування – частина хвилі подібних викликів, яка котиться зараз Україною, вважають у поліції. 

Дехто дзвонить в 102 з метою пожартувати, дехто хоче перевірити готовність поліцейських до надзвичайної ситуації, а дехто робить хибні виклики, бувши у стані алкогольного сп’яніння. Так, нещодавно у Запорізькій області декілька разів «мінували» ЗАЕС, об’єкти цивільної інфраструктури, промислові підприємства та університети.

У поліції нагадують, що фальшиві «замінування», згідно діючого законодавства (стаття 269 КК України), можуть коштувати «мінеру» до шести років ув’язнення, а у деяких випадках – до восьми років за ґратами. Та, як демонструє практика затримань «мінерів», попри жорсткі санкції, прописані у законі, найчастіше затримані отримують умовне покарання.

Частіше хулігани відправляють електронні листи на адресу поліціянтів, а копи змушені реагувати на кожен такий виклик, який веде за собою повну евакуацію «замінованого» об’єкту, перекриття руху на небезпечній ділянці та ретельну перевірку «замінованої» будівлі разом з околицями. А в цей час, підкреслюють у поліції, може не дочекатися допомоги людина, яка дійсно того потребує.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі