Суд повернув експрацівнику ЗАЕС позичені гроші на відкриття бізнесу

Суд повернув експрацівнику ЗАЕС позичені гроші на відкриття бізнесу

У Запоріжжі суд скасував арешт вилучених грошей у колишнього співробітника ЗАЕС через недоведеність їх незаконного походження.

Про це повідомили у виданні "Наші гроші. Запоріжжя" з посиланням на судову ухвалу.

Як зазначено у справі, чиновники Запорізької атомної електростанції я з представниками корпорації “Техностандарт”, ТОВ “Група Індустрія” та ТОВ “Т-Альянс” для розкрадання грошей АЕС. Було оголошено тендер на виконання ремонту випробувальних машин, але відремонтувати техніку було неможливо, адже вузли та механізми випробувальних машин 1980-х років випуску вже зняті з виробництва.

Згодом представники корпорації “Техностандарт” надали АЕС розрахунок капітального ремонту стенду (35,4 млн грн) для формування завищеної ціни. У свою чергу, заступник головного інженера з ремонту та начальник енергоатомного підрозділу передали закупівельникам розрахунки із завищеною вартістю робіт. Правоохоронці встановили, що ТОВ “Група Індустрія” (заздалегідь обраний переможець) не мав потрібного обладнання та працівників. При цьому, до вартості ремонту включена також ціна за матеріали (43 млн грн), придбання яких відбулось з ознаками фіктивності. 

За невиконані повністю роботи фірма отримала усі гроші, адже “атомники” підписали відповідні приймальні акти. У зв'язку з цим було відкрито кримінальну справу, через два роки після чого проведено обшук у вказаного заступника головного інженера з ремонту ВП “ЗАЕС”. У ході обшуку вилучили 1 млн доларів, 295 тис. євро та 278 тис. грн, а також сувенірні монети. Вилучене майно було арештовано.

"Постраждалий" звернувся до суду з клопотанням про скасування арешту. Зазначається, що у липні співробітник ЗАЕС збирався вийти на пенсію та відкрити бізнес. Для цього він позичив 40,5 млн грн у невказаного громадянина через договір поворотної фінансової допомоги. Зрештою суд скасував ухвалу про арешт. Так, заступник пішов на пенсію з 30 липня, йому не оголосили підозру. 

Варто зазначити, що заступником головного інженера з ремонту ЗАЕС був Михайло Подушка. Він двічі подавав декларації про звільнення: першу - перед обшуком, де не вказував позику; другу - через два дні після арешту грошей, вказавши позику. Повідомляється, що позику Михайло Подушка отримав від Івана Самойдюка - колишнього секретаря Енергодарської міськради.

Харківське ТОВ “Група Індустрія” належить донеччанину Олександру Ковезі та харків’янину Віктору Кононенку. Нині фірма знаходиться у стані припинення. “Група Індустрія” загалом отримала від запорізької АЕС 4 підряди на суму 45,3 млн грн: ремонт і технічне обслуговування насосів, клапанів, кранів і металевих контейнерів, технікивипробувальної машини Р-200 “Lisega”, постачання запасних частин до установки шарикоочистки. 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі