У Запоріжжі більше року встановлюють причину смерті людини у відділку поліції – ЗМІ

У Запоріжжі більше року встановлюють причину смерті людини у відділку поліції – ЗМІ

Поліція стверджує, що хлопець помер від серцевого нападу. Але родичі загиблого так не вважають, та підозрюють, що правоохоронці жорстоко побили затриманого

У Запоріжжі вже більше року не можуть встановити істину в справі щодо смерті людини у відділку поліції. Жінка звинувачує правоохоронні органи міста у загибелі її сина та вимагає провести об'єктивне розслідування трагедії.

Як повідомляє "РИА Мелитополь", у червні минулого року в Запоріжжі у відділку Національної поліції раптово помер молодик, якого затримали на вулиці поліцейські. Викликаний поліціянтами експерт зробив висновок, що чоловік помер через гостру серцеву недостатність. Але на переданому для поховання тілі родичі загиблого знайшли синці та забиття на лиці, шиї та у області сонячного сплетіння. У відповідь на це експерт заявив, що загиблий самостійно намагався викликати у себе серцевий напад. Тобто, це була вдала спроба суїциду, хоча спроба, навіть на недосвідчений погляд, дуже дивна.

Річ у тому, що поліцейський експерт не показав у своєму звіті знайдені синці та забиття. Тому довелося для оскарження звіту звертатися до Київської Асоціації судових медиків. Основним аргументом для оскарження стало те, що експерт при огляді не приділив увагу пошкодженням в області сонячного сплетіння та сонної артерії – попри те, що такі ушкодження можуть викликати так звану "відтерміновану смерть", коли дуже швидко розвивається гостра серцева недостатність. Смерть від викликаної таким чином недостатності вважається завданням тяжких тілесних ушкоджень – таких, що призвели до загибелі потерпілого.

Наразі справа знаходиться у Мелітопольській філії Державного бюро розслідувань України. Відкрито кримінальне провадження за фактом можливої халатності судових медиків бюро судово-медичної експертизи у Запоріжжі.

Зі свого боку мати загиблого подала до ДБР клопотання щодо повторної медичної експертизи, або, у разі необхідності, ексгумації трупу. Клопотання було прийнято, після чого відповідальній слідчий ДБР відправив запит на медичну документацію для подальшого вивчення, а також матеріали розслідування смерті чоловіка, які перебувають у Запорізькій прокуратурі. Суд зі свого боку надав Держбюро дозвіл на доступ до службових документів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі