У Запоріжжі зафіксували спалах африканської чуми свиней: спалено 500 тонн м'яса (оновлено)

У Запоріжжі зафіксували спалах африканської чуми свиней: спалено 500 тонн м'яса (оновлено)

Спалах захворювання виявили у господарстві в селі Веселий Гай Новомиколаївського району

На території Запорізької області зафіксовано новий потужний спалах африканської чуми свиней – постраждало село Веселий Гай Новомиколаївського району.

У господарстві, в якому зафіксовано хворобу, утримується близько 8 000 свиней. Наразі 24 з них вже стали жертвою чуми. Як повідомили "Фактам Запоріжжя" з власних джерел, на фермі встановлено карантин, усе поголів'я, скоріше за все, буде знищене. Наразі спалено вже понад 500 тонн зараженого м'яса.

Інформацію "Фактам Запоріжжя" підтвердив керівник Держпродспоживслужби у Запорізькій області Віктор Шершньов. За його словами, діагноз підтверджено, згідно з протоколами для даного випадку усе поголів'я свиней у постраждалому господарстві буде ліквідовано. Наразі спеціалісти з місця інциденту прямують до Запоріжжя, рішення буде вироблене після наради за їньої участі. Із офіційним коментарем пізніше виступить заступник керівника Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

Довідка "Фактів Запоріжжя": Африканська чума свиней (АЧС) – заразне захворювання, викликане вірусом. Вірус АЧС вражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які не в змозі йому протистояти. Цей фактор є причиною того, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС дуже легко передається від носія, оскільки має величезну стійкість до зовнішніх факторів. Тому единими методами боротьби з його розповсюдженням є знищення уражених та контактувавших із ураженими тварин та спалення їхніх трупів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі