У Запоріжжі закривають тубдиспансери

У Запоріжжі закривають тубдиспансери

У Запоріжжі очікується скорочення кількості протитуберкульозних амбулаторних диспансерів на 75%.

За даними МОЗ України за 2019 рік, Запорізька область посідає перше місце в Україні за рівнем поширення дитячого туберкульозу і входить в першу п'ятірку по поширенню захворювання серед дорослого населення. Найбільше зростання спостерігається в місті Запоріжжя. У 2018 році в обласному центрі було виявлено тисячі вісімсот двадцять чотири хворих на туберкульоз.

Попри це, з 1 квітня 2020 року в Запоріжжі закриються три з чотирьох нині чинних протитуберкульозних амбулаторій. Відповідне рішення, в рамках реалізації медичної реформи, прийняла запорізька обласна рада. Через два місяці повністю припинять роботу Шевченківська, Вознесенівська та Олександрівська протитуберкульозні амбулаторії. Співробітників цих медустанов уже попередили про масове скорочення. Воно торкнеться близько 80% обслуговчого та медичного персоналу - близько 120 осіб. На все місто планується залишити лише 12 кваліфікованих фтизіатрів і приблизно стільки ж медсестер. Решті вже зараз пропонується шукати нове місце роботи поза медициною, або перекваліфікуватися в сімейного лікаря.

Після глобальної реорганізації приймання хворих на туберкульоз буде здійснюватися на базі тубдиспансеру № 3, поруч з МакДональдзом. Приміщення трьох районних протитуберкульозних диспансерів передадуть іншим структурам. Крім того, в запорізькому обласному протитуберкульозному диспансері планується, більш ніж у 2 рази скоротити кількість стаціонарних ліжок - з 500 до 220. Крім цього, у 2020 році істотно скоротиться фінансування протитуберкульозних медзакладів.

Такі рішення викликали хвилю невдоволення серед запорізьких медиків. У соцмережах багато співробітників фтизіатричної служби називають подібну оптимізацію бактеріологічними геноцидами.

Закриття амбулаторій і скорочення лікарів-фтизіатрів спостерігається не тільки в Запоріжжі, а й в інших регіонах України. У деяких областях, медики мають намір діяти рішуче та обіцяють вуличні акції протесту. Запорізькі лікарі-фтизіатри поки не розглядають таку форму протесту, але водночас, не виключають можливість проведення мітингів під стінами держустанов.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі