У Запорізькій області судитимуть посадовця прикордонної служби

У Запорізькій області судитимуть посадовця прикордонної служби

У Запорізькій області судитимуть посадовця одного прикордонних загонів Державної прикордонної служби України. Чиновника підозрюють у  перевищенні службових повноважень, із застосуванням впливу на працівників правоохоронного органу.

Як повідомили у пресслужбі прокуратури Запорізької області, 20 березня 2020 року на території туристичної бази, розташованої у Запорізькій області, службові особи одного з прикордонних загонів склали адміністративний протокол на правопорушника, який керував плавзасобом без документів. У цей час заступник начальника прикордонного загону віддав незаконний наказ своїм підлеглим щодо застосування фізичного впливу та спеціальних засобів до сторонньої особи, яка також перебувала на території зазначеної бази. Без будь-яких законних підстав прикордонники застосували до громадянина кайданки та насильно утримували його. При цьому жодного протоколу про затримання складено не було.

Одночасно з цим, обвинувачений, всупереч вимогам чинного законодавства, у грубій формі вимагав від інспекторів рибоохоронного патруля скласти відносно громадян протоколи про адміністративні правопорушення за фактом грубого порушення правил рибальства.

Таким чином, заступник начальника прикордонного загону обвинувачується у перевищенні службових повноважень, яке супроводжувалось застосуванням спеціальних засобів, а також впливі на працівників правоохоронного органу (ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 343 Кримінального кодексу України).

Наразі прокуратура затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт відносно посадовця.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі