У Запорізькому СІЗО чоловік викупив усі камери підвищеного комфорту

У Запорізькому СІЗО чоловік викупив усі камери підвищеного комфорту

Не так давно у Запорізькому слідчому ізоляторі з'явилися платні камери підвищеного комфорту. Один із в'язнів вирішив викупити всі VIP-камери.

Про це розповіли в Офісі Омбудсмана.

31 травня 2020 року в Запорізькому СІЗО запроваджено експериментальний проєкт з облаштування та функціонування камери з покращеними умовами, до якої в’язні можуть потрапити, сплативши 3410 гривень на місяць. Проте, скористатись цією послугою в’язні СІЗО не зможуть, бо усі три місця в цій камері оплатила одна особа.

Крім того, під час перевірки стан інших камер в ізоляторі описали як незадовільний. За словами членів моніторингової групи, стіни та стеля цих камер вкриті грибком та пліснявою. В'язні скаржаться на відсутність зливних бачків, зношеність матраців, подушок і ковдр, обмежений доступ до питної води та наявність у камерах тарганів та клопів.

В одному з режимних корпусів виявили шість так званих транзитних камер, у яких тримали від 6 до 11 осіб, що очікували етапу до інших пенітенціарних закладів. Ці камери, за словами моніторів, узагалі не внесли до акту вимірювання житлової площі приміщень СІЗО, однак у них понаднормово утримували осіб.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі