"Запоріжтрансформатор" розпочав процедуру банкрутства

'Запоріжтрансформатор' розпочав процедуру банкрутства

17 жовтня відкрили кримінальне провадження у справі про банкрутство.

На початку 2019 року ПрАТ "Запоріжтрансформатор" звинуватило Кабінет Міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом у ліквідації підприємства. Про це представники заявили у відповідному листі. Наразі Господарський суд Запорізької області відкрив кримінальне провадження у справі про банкрутство "Запоріжтрансформатора". 

Зазначимо, що у січні поточного року представники підприємства подали лист до екс-президента України Петра Порошенка та колишнього прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. У документі йшла мова про "ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, іноземні виробники трансформаторів з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа  отримали цінові преференції при здійсненні операцій з ввезення своєї продукції на територію України – звільнення від оподаткування податком на додану вартість, та як наслідок – здешевлення продукції іноземного виробника на 20% у порівнянні з аналогічною продукцією вітчизняного виробництва".

Працівники підприємства наголосили на тому, що такі зміни до законодавства призведуть до дискримінації "Запоріжтрансформатора" відсутністю ПДВ на імпортну продукцію будь-якого іноземного виробника. На думку заявників, ця ситуація призведе до ліквідації підприємства в зв’язку з його ринковою неконкурентноспроможністю. І як наслідок втратою близько трьох тисяч робочих місць у м. Запоріжжі.

17 жовтня Господарським судом Запорізької області було відкрито кримінальне провадження у справі про банкрутство ПрАТ "Запоріжтрансформатор". За матеріалами справи,  підприємство звернулося до суду, зазначивши, що “фінансовий стан підприємства має усі ознаки неплатоспроможності, на даний час боржник знаходиться у стані, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі