Запорізька область не потрапила під російську радіаційну хмару

Запорізька область не потрапила під російську радіаційну хмару

Радіоактивна хмара, що утворилася над російським Северодвінськом після аварії на полігоні Ненокса, прокотилася Росією, Україною та пішла у бік Середньої Азії

Радіоактивна хмара, яка йшла у бік України з Росії, не зашкодила Запорізькій області, інформує прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Хмара, наповнена радіацією, утворилася над російським Северодвінськом після аварії на тамтешньому військовому полігоні Ненокса; за деякою інформацією, росіяни випробовували бойову ракету з ядерним двигуном "Буревісник", але під час випробувань щось пійшло не так, прототип вибухнув. Загинуло щонайменше п'ятеро співробітників "Росатому", у Северодвінську радіаційний фон був перевищений у 12-16 разів.

Згідно з прогнозами, забруднені повітряні маси гіпотетично могли досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня; вони накривали переважно східні та південно-східні області країни. Українську радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України перевели у режим підвищеної готовності з прискореним виконанням радіометричних вимірювань. Пізніше стало відомо, що хмара перебувала над територією України з 15 по 18 серпня.

Та обійшлося: за результатами усіх вимірів з 11 по 19 серпня радіоактивний фон на всій території України докорінно не змінювався та знаходиться у звичних рамках. У повітряних пробах не виявлено додаткових радіонуклідів, які можуть свідчити про проходження над територією України радіоактивно забруднених мас. Це свідчить, що радіоактивна хмара Україні майже не зашкодила.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі