21 лютого: Янукович втік з України, Міжнародний день рідної мови, Всесвітній день екскурсовода

21 лютого: Янукович втік з України, Міжнародний день рідної мови, Всесвітній день екскурсовода

В цей день відзначають:

Міжнародний день рідної мови

Головна декларована мета дня рідної мови - сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн.

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.


Віктор Янукович втікає з Києва

В ніч з 21 на 22 лютого тодішній президент України Віктор Янукович разом зі своєю коханкою на двох гелікоптерах втік з Києва щоб більше ніколи туди не повернутися.

Після трагічних подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській та відступу силовиків з Києва, влада втратила можливість силового вирішення питання Майдану та змушена була йти на переговори.

Всесвітній день екскурсовода

Більшість людей обожнюють подорожувати. В сучасному світі це неможливо здійснити без розвинутої туристичної інфраструктури наріжними каменями якої є екскурсоводи та гіди.

Щорічно 21 лютого всі туристичні міста та регіони світу відзначають Всесвітній день екскурсовода (International Tourist Guide Day). Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні, який є одним з найбільших туристичних центрів світу. Ініціатором заснування події була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.


Цей день в історії:

1613 рік  — у Москві Земський собор обрав 16-річного Михайла Федоровича московським царем — першим із династії Романових.  

Рід Романових дав початок царській (а з 1721 року - імператорській) династії, що правила Московією, а потім Росією до 1917 року.

 1842 року   американець Джон Грінау запатентував швейну машинку.

 В 1858-му   в Бостоні Едвін Голмс встановив першу у світі електричну систему захисту від зламу.

 1878-й  — у Нью-Гейвені випущена перша в світі телефонна книга, яка включала 50 імен.

 У 1885 році псля 36 років будівництва у столиці США урочисто відкрито пам'ятник першому президенту країни, "батьку держави" Джорджу Вашингтону.

169-метровий мармуровий пам'ятник, збудований за проектом архітектора Роберта Міллса, на момент відкриття був найвищим у світі. Через три роки бажаючим була надана можливість піднятись на вершину споруди при допомозі ліфта або сходів, прокладених у середині пам'ятника.

 1935 рік  — у  Парижі Арман Птижан з групою партнерів заснував нині знамениту косметичну компанію Lancome, ім'я якої походить від дещо видозміненої назви старовинного замку Lancosme у центрі Франції.

 1947-й — у США з'явилася фотокамера "Полароїд".

На засіданні Американського Оптичного товариства у Нью-Йорку Едвін Ленд продемонстрував фотоапарат, котрий менш, ніж за хвилину сам здійснював зйомку, проявлення і друк чорно-білих фотографій. Ленд назвав свою фотокамеру Polaroid Land Camera. Під дещо скороченою назвою вона популярна й досі.

 1993 рік  — у Донецьку Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках із жердиною в закритих приміщеннях — 6 м 15 см.

Сергій Бубка є 35-разовим рекордсменом світу. Він бив рекоди на літніх змаганнях 17 разів: А також у приміщенні - 18 разів: С. Бубка  є діючим світовим рекордсменом зі стрибків з жердиною як у змаганнях на відкритій місцевості, так і у приміщенні. 

В цей день народилися:

У 1875 році  — Жанна Луїза Кальман, одна з найстаріших людей на Землі

Французька жінка з найдовшою підтвердженою тривалістю життя в історії людства; найстаріша людина світу в 1991—1997 рр. Прожила 122 роки та 164 дні (44724 дні).

 1888 року народився  Михайло Бонч-Бруєвич, радіотехник, засновник радянської радіолампової промисловості.

 В 1942-му народилася  Віра Алентова, російська актриса ("Москва сльозам не вірить", "Завтра була війна", "Ширлі-мирлі", "Заздрість богів").

 Своїм кінодебютом Віра Валентинівна вважає фільм "Москва сльозам не вірить". Володимир Меньшов, так невірно оцінений у свій час педагогами Школи-студії МХАТ, зняв цей свій другий по рахунку фільм, що одержав світову любов кіноглядачів і безліч нагород як вітчизняних, таки закордонних в 1979 році. У лютому 1980 року фільм вийшов на екрани країни й почав свій переможний хід в усьому світі . Його відразу ж купили для прокату більше 100 країн, а за один тільки 1980 рік і тільки в нашій країні фільм подивилися 90 мільйонів чоловік.

У 1979 році народилася   Дженніфер Лав Х'юїтт, американська акторка ("Я знаю, що ти робив минулого літа", "Не можу чекати", "Врятуй мене", "Вечірка для п'ятьох"). 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі