Хвиля перейменувань: депутати на сесії затверджуватимуть перелік урбанонімів Запоріжжя

Хвиля перейменувань: депутати на сесії затверджуватимуть перелік урбанонімів Запоріжжя

В мерії поставлять на голосування питання, яке не актуалізовували протягом останніх 25 років. Про це повідомляють "Факти Запоріжжя".

На сесії Запорізької міської ради, яка відбудеться у наступну середу, 29 травня, депутати будуть затверджувати перелік найменувань урбанонімів на території міста Запоріжжя.

Рішення виконкому міськради народних депутатів про найменування вулиць, провулків, майданів, проспектів у Запоріжжі було прийнято майже 25 років тому. З того часу у країні й місті відбувся ряд процесів, які сприяли перейменуванню багатьох проспектів, районів, вулиць і тд.

Через заборону пропаганди символіки тоталітарних режимів в Україні у Запоріжжі змінили назву 150 вулиць та площ

Тож, аби навести лад у всіх цих нововведеннях, задля запровадження єдиного порядку написання таких назв, внесення актуальної інформації до словників, єдиних та державних реєстрів, депутати мають затвердити сучасний перелік урбанізмів.

Відповідний проект рішення був оприлюднений на сайті мерії 2 травня. Ініціює питання департамент архітектури та містобудування.

Список включає аж 1 366 назв. Серед них лише вулиці та провулки різних районів міста. З повним переліком (32 сторінки тексту -ред.) назв урбанізмів міста Запоріжжя можна ознайомитися за посиланнямОкрім цього, народні обранці мають схвалити перелік скорочень типів урбанонімів: з бульвару на бульв., вулиці на вул. І так далі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі