Мистецтво допомагає розкрити можливості, приховані за буденністю,- інтерв'ю з продюсером та кінорежисером Юрієм Мате

Мистецтво допомагає розкрити можливості, приховані за буденністю,- інтерв'ю з продюсером та кінорежисером Юрієм Мате

Існує думка, що Запоріжжя - таке собі консервативне індустріальне місто пострадянського зразка. Що воно аж ніяке не яскраве, прісне і нудне. Мета даного спецпроекту переконати вас у зворотньому. Щоразу ми будемо знайомити вас із запоріжцями, які своєю життєвою позицією розвіюють геть ці кліше.

Справжнє Запоріжжя - це зовсім не вулиці, проспекти, будівлі - а люди, які тут живуть. Ми доведемо, що ми непересічне, цікаве і неймовірно талановите місто. В центрі даного епізоду – талановитий продюсер та кінорежисер Юрій Мате.

Досьє: 37 років. Народився і виріс у Запоріжжі. Вивчав менеджмент організацій в ЗНТУ. Працював 6 років волонтером та представником в Міжнародній громадській організації Cinemahall. Паралельно знімав аматорські короткометражки, вірусні ролики, пізніше - повнометражні фільми. Наразі працює асистентом режисера над фільмом «Червоний. Без лінії фронту» (фільм знаходиться на стадії виробництва). Нещодавно, спільно із запорізьким режисером створили мініфільм-кліп для гурту Один в каное. Займається реалізацією проекту «Платформа «Дві Башти» для творчості і бізнесу.

Як виник інтерес до кінематографу у вашому житті? Чому саме ця сфера діяльності? Що вплинуло на такий вибір?

- Після 30 років нарешті зрозумів, що хочу займатися роботою, яка приносить задоволення та реалізує бажання зробити світ кращим. Саме такими для мене стали кіно і мистецтво.

Ваша діяльність пов'язана з творчими людьми, наскільки легко вам вдається знаходити з ними спільну мову? Яке завдання стоїть перед людьми вашої професії?

- З «творчими» людьми бувають різні моменти, як і з «не творчими». Для мене всі люди мають потенціал креативу. На мою думку, задача кіно та мистецтва - нагадувати всім про прекрасне та допомогти розкрити власні можливості, приховані за буденним життям.

Розкажіть про першу роботу?

- Студентом вирішив заробити на хороший горний велосипед. Самостійно вивчив програму та влаштувався у газету «Мрія» верстальником. Це були прекрасні часи, які я згадую із посмішкою.

Ким мріяли стати в дитинстві?

- Космонавтом.

Момент у житті, за який зараз соромно?

- Якось у дитинстві вкрав іграшку у сусідського хлопчика, мене привели і посоромили перед його батьками. З того часу, красти для мене - табу. Мама відбила бажання.

Ваш найбільший страх?

- Втратити дитинство.

Найулюбленіша книга?

- «Темна Вежа» С.Кінг

Девіз по життю?

- Все можливо, і неможливе теж!

Як проводите вільний час?

- Полюбляю активний відпочинок, інколи дивлюсь кіно, читаю книги, займаюсь віпасаною (різновид медитації, - ред.). Вільний час - велика розкіш.

Що надихає і мотивує?

- Гори, фільми, море, віпасана, йога, активний відпочинок на природі.

Які плани на майбутнє?

- Підкорити 6-тисячники в Гімалаях, розвити «Платформу «Дві Башти», зрости до продюсера/режисера/актора повнометражних фільмів.

Чи любите Запоріжжя? Як вважаєте, тут є потенціал для розвитку?

- Беззаперечно, Запоріжжя люблю. І саме це одна із причин, чому приєднався до кіноальманаху «Запоріжжя, я люблю тебе». Потенціал Запоріжжя безмежний, варто його втілювати і такий час саме зараз!

Спілкувалась: Тетяна Леміш

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі