Кальцев поновив оренду земельної ділянки, яку не змогла відсудити прокуратура

Кальцев поновив оренду земельної ділянки, яку не змогла відсудити прокуратура

Рішення прийняли на 42-й сесії міської ради.

У ході засідання міської ради ТОВ «Запоріжресурспроект» поновили оренду земельної ділянки, розташованої по вулиці Глісерній. Протягом тривалого часу Запорізька місцева прокуратура намагалася повернути землю у власність міста.

Таку інформацію надали працівники Запорізького центру розслідувань. Земельна ділянка площею 0,5 га, розташована біля річкового порту, знову знаходиться в 10-річній оренді «Запоріжресурспроекту».

Дане товариство належить ТОВ «Елерон Інвест» та «Ейнтривуд інвестменс Лімітід», кінцевими беніфіціарами якого є Володимир та Євген Кальцеві. Зазначається, що остання фірма володіє 85% ТОВ «Ленд Дівелопмент», яке орендує територію парку Яланського.

За наявною інформацією, рік тому Запорізька міська прокуратура майже повернула ділянку по вулиці Глісерній у власність міста. 6 листопада минулого року Господарський суд Запорізької області зобов’язав «Запоріжресурспроект» не тільки повернути землю, але й розірвати угоду про збільшення орендної плати.

Повідомляється, що Запорізька міська рада уклала угоду з товариством ще в 2009 році. Договір про розміщення житлового багатоповерхового будинку на території ділянки був підписаний до серпня 2019 року. За цей час фірма сплатила лише 21 тис. гривень орендної плати. Крім того, компанія не робила ніяких дій для отримання документів на будівництво.

Також у прокуратурі заявили, що житловий фонд Запоріжжя зношений на 70%. При цьому, за останні 25 років побудували лише 4,4% будівель загальної кількості.

У лютому поточного року ТОВ «Запоріжресурспроект» подало апеляційну скаргу, вказавши, що аргументи щодо зношеності житлового фонду не відповідають «державним інтересам», тому не можуть вважатися важливою підставою для втручання у володіння майном. Центральний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу фірми.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі