Мерія Запоріжжя і місцевий аеропорт ведуть перемовини з 15 авіакомпаніями: які рейси відкриють

Мерія Запоріжжя і місцевий аеропорт ведуть перемовини з 15 авіакомпаніями: які рейси відкриють

З мiсцевого аеропорту хочуть зробити справжній авіаційний хаб

Тенденція, коли Міністерство транспорту  України хоче пересадити нас з вами з поїздів, вагони яких вже на ладан дихають, на літаки, проглядається цілком очевидно. Недарма міністра транспорту Володимира Омеляна пов'язують з одниєю із небагатьох лаукост компаній країни.

Як Запоріжжя себе почуває у світі  розвитку аіаперевiзок України, куди і як городяни будуть літати в  найближчому майбутньому?

 

Термінал

Як  заявляє міська влада, новий термінал запорізького аеропорту, від якого безпосередньо залежить розвиток повітряних воріт міста, майже готовий. Підрядники виконують свої зобов'язання і введення його в експлуатацію очікується в вересні-жовтні.

Аеропорт перейшов на закордонну фінансову звітність, що дає можливість розглядати його зарубіжними фірмами як надійного партнера. Закуповується не тільки навігаційне обладнання, перони, а й спецтехніка, зокрема пожежні і снігозбиральні машини. Аеропорт регулярно бере участь в найбільших авіаційних форумах світу, де його вже починають впiзнавати, і дивляться на повітряні ворота Запоріжжя зовсім іншими очима.

Спочатку, загальна вартість об'єкта оцінювалася в 530 млн гривень. У минулому році на будівництво аеропорту було виділено 500 мільйонів гривень.

Комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт" Запоріжжя "взяло на будівництво терміналу кредит на суму 10 млн доларів в" Укргазбанк ". Ставка по кредиту складає 7,5% річних. Він оформлений на 5 років. В якості застави місто віддало банку комунальний стадіон "Славутич Арена».

Однак, на травневій сесії Запорізької міської ради було прийнято рішення додатково виділити 247 млн гривень. Крім того, депутати підтримали рішення про збільшення кредитної лінії на 3 млн гривень. Таким чином вартість проєкту зросла до 795 млн гривень.

За словами першого заступника міського голови Запоріжжя Сергія Мішка приріст пасажиропотоку, навіть з урахуванням старого терміналу в порівнянні з минулим роком становить 15%. Конкурентною є і тарифна політика, що стимулює використання аеропорту жителями сусідніх регіонів.

 

Куди можна полетіти

Нещодавно директор КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» Віктор Біскупський заявив, що в червні в містi була делегація Austrian Airlines, яка розглядає наш аеропорт як потенційний, для виконання рейсів.

З тих, які вже виконуються, можна назвати рейс на Барселону, який стартував 25 травня (середа, субота). рейси на Стамбул різних авіакомпаній, Київ (Жуляни та Бориспіль, МАУ і Мотор  Січ »), Варшава (LOT) і Мінськ.

А чартерна програма, яка збільшилася за останній рік в 1,5 раза, представлена ​​рейсами в турецькі Анталью і Даламан, а також в Бургас (Болгарія), Тіват (Чорногорія), Шарм - еш - Шейх (Єгипет)

За словами регіональний менеджер з продажу авіакомпанії МАУ Південно-Східного регіону України Юлії Картамишевої в пріоритеті  авіакомпанії в даний момент зміцнення своїх позицій. Основний хаб авіаперевізника знаходиться в Києві, і політика компанії полягає в тому, щоб доставити пасажирів з регіонів до столиці, звідки вони вже продовжують свій шлях по всьому світу.

 Як заявив Шенол Сокаллі, менеджер з маркетингу регіонального представництва авіакомпанії Turkish Airlines, стратегія авіаперевізника подібна до МАУ. У Стамбулі нещодавно відкрили один з найбільших аеропортів світу, з вельми амбітними планами: в цьому році обслужити 90 мільйонів пасажирів, в наступному 150 і ще через рік 200 мільйонів.

Прибуваючи в цей аеропорт, пасажири мають можливість пересісти на авіалайнери, і відправитися майже в усі точки світу.

Авіакомпанія зайшла в запорізький регіон у 2015 році та починала з 3 рейсів на тиждень, а зараз їх уже 7.

Робить Turkish Airlines і свій внесок  I в розвиток туристичного потенціалу Запоріжжя. Зняли проморолик про краси міста, який демонструють на борту своїх літаків. Два роки тому запросили в Запоріжжя турецьке телебачення, яке зняло серію сюжетів про наше місто.

 

Туроператори та аеропорт

Опитані нами представники турбізнесу все як один висловлюють захоплення темпами розвитку аеропорту.

Так, директор «Анекс Тур» регіону Запоріжжя-Дніпропетровськ Наталія Величко повідомила про те, що кількість туристів, яких компанія відправляє на відпочинок кожного тижня, складає досить значну цифру: 1200 осiб, і для цих цілей розвиток місцевого аеропорту вельми до речі. У планах нові напрямки на Дубаї (ОАЕ) і Кубу.

Запорізький аеропорт показує цілком відчутні темпи зростання і дуже сподіваємося, що в цьому йому не завадять ні потенційний конкурент, будівництво якого анонсується на кордоні Запорізької та Дніпропетровської областей, ні ремонт злітно-посадкової смуги, який розпочнеться 2 вересня і триватиме півтора місяця. І зовсім скоро поїздка на Середземне море буде коштувати стільки ж, як і з'їздити в Кирилівку на маршрутці.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі