Нова світова економічна криза розпочнеться з Китаю, - думка аналітиків

Нова світова економічна криза розпочнеться з Китаю, - думка аналітиків

Аналітики з усіх країн світу активно обговорюють про кризу у 2020 році.

Так, відомий американський економіст Нуріель Рубіні у своїй колонці для Project Syndicate пояснює різницю між кризою 2008 і 2020 року, і чому в цьому винні США і Китай. До 2020 року три негативних шоки можуть спровокувати глобальну рецесію. Всі вони пояснюються політичними факторами, що впливають на міжнародні відносини. Два пов'язані з Китаєм, а в центрі кожного - Сполучені Штати.

Нова світова криза може розпочатися з Китаю, де зафіксували новий штам смертоносного коронавірусу, що викликає важке захворювання легенів. Таку думку висловив на своїй сторінці у Facebook директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.

"Ви запитували звідки почнеться нова світова криза? Провінція Ухань (КНР), де спалахнув новий коронавірус — один з найважливіших промислових і логістичних регіонів Китаю. Понад 300 з 500 найбільших компаній світу присутні в місті, в тому числі Microsoft, німецька компанія з розробки програмного забезпечення SAP і французький виробник автомобілів Groupe PSA", — написав Амелін.

До слова, темпи зростання ВВП Китаю досягли мінімуму за останні 28 років, а експорт Китаю показав найбільше падіння за три роки.

 Наразі місто закрите на карантин. А Китай з 27 січня не випускає з країни туристичні групи.

Втім епідемія розповсюдилась і досягла теренів Парижу та США.

До слова, клієнти з усього світу вже відмовляються від посилок з АліЕкспресс. А частка Китаю у світовій економіці при цьому складає 18%.

Так що, туристів з Китаю не передбачено, відповідно в Китай теж. Торгівля (попит і пропозиція) почнуть знижуватися. Китай скоротить інвестиційні програми як всередині країни, так і зовні. Це відіб'ється на всіх економічних партнерах Китаю, в першу чергу, на США.

Аналітик звертає увагу, що у США – одного з найважливіших ринків Китаю – "все теж не дуже добре".

"Америка показала найбільше зростання дефіциту торгового балансу в грудні на 18,8%, він становить 621 млрд доларів у 2018 році і став найбільшим показником з 2008 року. Але на відміну від Китаю, США перекривають свій дефіцит емісією долара, який поки ще є світовою валютою", - вважає Амелін.

Серед симптомів майбутнього краху він згадав зростання китайського боргу і падіння здатності позичальників обслуговувати борги, а також падіння продажів автомобілів – перший більш ніж за 20 років. Крім того, занепокоєння викликає той факт, що уряд Китаю через держбанки тримає на плаву приватні корпорації-банкрути для збереження робочих місць.

"З 2023 року Китай вперше за останні 20 років матиме негативне сальдо торгового балансу і багато іншого ... Криза могла б наступити в будь-який момент вже в 2019 році, але наприкінці 2020 року вибори президента США і Дональд Трамп зробить все, щоб до виборів економіка не затьмарила їх результат. Отже, півтора року у планети Земля ще є", – прогнозує Амелін і радить Україні розробити антикризовий план.

За підрахунками Українського Інституту Майбутнього, якщо криза відбудеться восени 2020-го В Україні, то станеться падіння ВВП на 8-9%, відбудеться девальвація: один долар може коштувати 35-37 гривень. Також потенційно доходи українців можуть знизитися на 15-20% і є ризик, що до пів мільйона людей втратить роботу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі