Підрозділ соціального захисту населення – обов’язковий для всіх ОТГ Запорізької області

Підрозділ соціального захисту населення – обов’язковий для всіх ОТГ Запорізької області

Питання вдосконалення структури райдержадміністрацій та організації роботи управлінь соціального захисту населення у районах та громадах області обговорювали учасники селекторної наради, яку було проведено заступником голови Запорізької ОДА

Наразі на території Запорізької області проживає  1,7 млн  громадян, з яких 63% є мешканцями об’єднаних територіальних громад.

Варто зазначити, що на всіх територіях функціонують районні управління соціального захисту населення райдержадміністрацій. Одночасно реалізацією державної соціальної політики на місцях було залучено 211 працівників ОТГ.

 Із 48 ОТГ, де відбулися вибори, створено структурні підрозділи (управління, відділи, сектори) з питань соціального захисту населення в 39 громадах. Серед громад, які не мають відповідного підрозділу - Ботіївська, Благовіщенська, Підгірненська та Плодородненська ОТГ. До того ж, створені у 2019 році ОТГ (Більмацька, Пологівська, Розівська, Новоолександрівська, Новоукраїнська) наразі опрацьовують  структуру органів соціального захисту населення.

Отже, 81% громад уже повинні взяти на себе повноваження щодо надання адміністративних послуг соціального спрямування (прийняття документів щодо надання різних видів державної соціальної допомоги, субсидій та пільг), а також забезпечити надання соціальних послуг населенню громади.

«На сьогодні громади отримують не лише кошти, а й зобов’язання, вони мають перейняти на себе функції щодо забезпечення жителів соціальним захистом. Є громади, в яких взагалі не створені підрозділи соціального захисту населення, таких громад наразі дев’ять. Головам громад необхідно розробити алгоритм передачі повноважень щодо забезпечення соціального обслуговування. До 1 вересня ми чекаємо ваші пропозиції.» − наголосив, підбиваючи підсумки обговорення, Едуард Гугнін.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі