Прозорро по-запорізьки, або як посадовці КП «автодоріг» продовжують розкрадати бюджетні кошти

Прозорро по-запорізьки, або як посадовці КП «автодоріг» продовжують розкрадати бюджетні кошти

Це ще одне комерційне підприємство, створене лише на папері, крім директора, печатки ї витягу з реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у Товариства не має нічого, ні власної техніки, ні матеріально-промислової бази, ні працівників відповідної

Ми продовжуємо вивчати приватні підприємства, котрі обрані переможцями відкритих торгів, які проводить ДП «Місцеві дороги Запорізької області», та які отримують мільйони гривень з бюджету держави за надання послуг з утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області та штучних споруд на них.

У березні-квітні поточного року директором ДП «Місцеві дороги Запорізької області» Тімченком Г.А. було підписано три договори з надання зазначених послуг на території Бердянського, Приазовського та Приморського районів ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП", загальна вартість послуг за договорами складає понад 14,2 млн грн.

Це ще одне комерційне підприємство, створене лише на папері, крім директора, печатки ї витягу з реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у Товариства не має нічого, ні власної техніки, ні матеріально-промислової бази, ні працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Знайомтесь - ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП", код ЄДРПОУ 42733984 було зареєстроване лише 03.01.2019 року, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Стартова, буд. 1-Е, статутний капітал підприємства складає всього 2 000 грн., засновник, він же директор Дунаєв Богдан Миколайович.

Через місяць, 11.02.2019 року підприємство було придбане представниками вірменської діаспори, братами Фтоян, які протягом останніх років успішно здійснюють комерційну діяльність пов’язану з обслуговуванням та ремонтом автошляхів на території Запорізької області. Фтоян Гор Гегамович власник та директор ТОВ "ДОРВЕКТОР" (у 2018 році підприємство визнано переможцем 8 відкритих торгів, вартістю понад 44,5 млн. грн.), Фтоян Вачік Гегамович - засновник  ТОВ "ПАРАЛЕЛЬ-БІЗНЕСГРУП", про яке ми розповімо трохи пізніше.

З цієї дати у підприємства змінилось все, крім назви: з’явився новий директор, він же єдиний засновник, ним стала Староконь Вікторія Юріївна, вид діяльності з «Неспеціалізована оптова торгівля» на «Будівництво доріг і автострад», підприємство «переїхало» за адресою:  м. Запоріжжя, вулиця Незалежної України, будинок 39-А. Тобто бізнесмени придбали «чисте» підприємство, без майна, з орендованим офісом та підставним директором і почали освоювати бюджетні мільйони.

Таку комбінацію бізнесмени вже провертали у 2018 році, того разу вони придбали ТОВ "ІНТЕРСТАЛЬ-ІНВЕСТ", код ЄДРПОУ 41641678, зареєстроване 06.10.2017 року, за адресою: м. Запоріжжя, Дніпровське шосе, буд. 11, директором та засновником якого був Чернов Павло Іванович, статутний капітал 2 000 грн. З 12.04.2018 року у підприємства змінилось все: назва з ТОВ "ІНТЕРСТАЛЬ-ІНВЕСТ" на ТОВ "ДОРВЕКТОР", змінився директор, він же єдиний засновник, ним став Фтоян Гор Гегамович, вид діяльності з «Оптова торгівля металами та металевими рудами» на «Будівництво доріг і автострад». Вже через 40 днів 21.05.2108 року підприємство прийняло участь і було визнано переможцем у своєму першому тендері по ремонту доріг, замовником виступав Департамент капітального будівництва ЗОДА, в цілому протягом 2018 року ТОВ "ДОРВЕКТОР" було визнано переможцем 8 відкритих торгів, вартістю понад 44,5 млн. грн.

Після того, як діяльністю підприємства зацікавились правоохоронні органи, ділки перестали використовувати ТОВ "ДОРВЕКТОР" та придбали ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП".

Цього разу брати Фтоян були більш обізнаними, тому директором нового підприємства вони поставили Староконь Вікторію Юріївну, яка навчалася на юридичному факультеті ЗНУ спільно з Фтоян Вачіком Гегамовичем.

Про близькі стосунки Староконь В.Ю. і Фтоян Г.Г. також свідчить той факт, що вони спільно проходили практику у одного керівника:

 

Зазначимо, що ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" не має власних потужностей, транспорту та обладнання, необхідних для надання послуг з утримання автомобільних доріг:

  • весь транспорт та будівельна техніка залучається ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" за договорами надання послуг разом з екіпажами, тобто фактично всю роботу будуть проводити працівники ТОВ "ПАРАЛЕЛЬ-БІЗНЕСГРУП" та Філії «Запорізька дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізькій облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України»;
  • наявна матеріально-технічна база – це орендований офіс площею 8,2 кв.м., розміщений за адресою м. Запоріжжя, вулиця Незалежної України, будинок 39-А у кімнаті № 30, яка належить ДП "Запорізькій навчально-курсовий комбінат" державного ПАТ "Будівельна компанія "УКРБУД". У компанії відсутні виробничі підсобні підрозділи (бази для стоянки та ремонту дорожньої техніки, приготування та зберігання матеріалів, сумішей, які застосовуються при ремонтах і утриманні автомобільних доріг).

До речі, ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" та ТОВ "ПАРАЛЕЛЬ-БІЗНЕСГРУП"зареєстровані за однією адресою м. Запоріжжя, вулиця Незалежної України, будинок 39-А у кімнаті № 30:

  • відповідно наданої довідки на ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" на підприємстві працюють вісім працівників,  з них чотири (Корденко Н.Б., Атаманов А.О., Сокол Л.І. та Левицький В.В.) працювали у ТОВ «Дорвектор».

Перелічені факти опосередковано свідчать про невідповідність ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" вимогам, зазначеним у тендерній документації.

Так, для участі у відкритих торгах учасник повинен підтвердити наявність досвіду виконання аналогічного договору, з цією метою посадові особи ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" надали на розгляд тендерного комітету договір № 1802/1 від 18.02.2019 року з ПП "СТРОЙСТАНДАРТ-МЕЛИТОПОЛЬ", акт виконаних робіт від 20.02.2019 року, довідку № 02/21 від 21.02.2019 року та відгук від 21.02.2019 року.

Достовірність підтверджуючих документів, наданих ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" викликає великі сумніви, подані документи можуть свідчити про те, що угоду провели тільки на паперах, самі роботи не проводились, так як у підрядника на той час не було необхідної техніки та обладнання, дати договору і акту виконаних робіт також під великим питанням.

Так, за договором від 18.02.2019 року ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" у період з 18 по 20 лютого 2019 року виконало роботи з поточного середнього ремонту асфальтобетонного покриття території бази будівельних матеріалів площею 150 м2, за адресою: м. Мелітополь, вул. Гетьмана, 287, вартістю 12 191 грн.

Виконання робіт передбачає улаштування покриттів товщиною 4 см із гарячих асфальтобетонних сумішей площею 105 м2, такі роботи проводяться виключно за допомогою спеціальної техніки, а саме дорожнього катку.

Але, під час укладення договору у розпорядженні ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" була тільки техніка орендована у Філії «Запорізька дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізькій облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», надана за договором від 15.02.2019 року:

  • автогрейдер ГС 14.02,
  • фреза Winger 2000,
  • дві мотокоси AL-KO DC 4535,
  • косилка HTO,
  • трактор МТЗ

Як ми бачимо дорожній коток у переліку відсутній.

Договір на оренду техніки у тому числі трьох дорожніх катків з ТОВ "ПАРАЛЕЛЬ-БІЗНЕСГРУП" укладений лише 20.02.2019 року (у день підписання акту виконаних робіт). Відповідно п 2.2 Договору Замовник повинен надати заявку на послуги Техніки не пізніше ніж за добу, що передує дню в якому потрібно отримати послуги.

Також, відповідно п. 3 Додатку 1 до тендерної документації «Документи, які вимагаються для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям» відкритих торгів UA-2019-02-04-000118-a з надання  послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області та штучних споруд на них (Бердянський район) учасник повинен надати копії договору, акту виконаних робіт, позитивного відгуку та  інформаційної довідки про обсяги наданих послуг по договору з експлуатаційного утримання або поточного ремонту автомобільних доріг протягом 2014 - 2019 років. Роботи з поточного середнього ремонту асфальтобетонного покриття території бази будівельних матеріалів, які виконані ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" не відповідають вимогам тендерної документації.

Під час ремонту асфальтобетонного покриття території баз або складів діють інші будівельні нормі та вимоги, чим ті які діють під час надання послуг з експлуатаційного утримання або поточного ремонту автомобільних доріг загального користування.

Але членів тендерного комітету ДП «Місцеві дороги Запорізької області» зазначені порушення та недоліки не засмутили, ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" тричі визнано переможцем відкритих торгів, вартість послуг за якими складає понад 14,2 млн. грн.

На даний час за інформацією майданчику Prozorro ДП «Місцеві дороги Запорізької області» має намір укласти з ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" ще два договори (UA-2019-05-06-000424-c, UA-2019-04-19-000868-c), вартістю майже 13 млн. грн.

Також на прикладі ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" ми бачимо же одне порушення, а саме: згідно умов договору під час надання послуг не залучаються субпідрядники, всі роботи виконує саме ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП". Але насправді на об’єктах працюють співробітники компаній, які надають техніку в оренду:

  • Згідно Додатку № 1, до договору про надання послуг будівельних машин та механізмів №20/02-01 від 20.02.2019 року затверджено перелік послуг техніки для виконання дорожньо-будівельних робіт, в якому вартість 1 машиногодини зазначена з урахуванням екіпажу. Пункт 4.1.2 договору ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" (Замовник) з ТОВ "ПАРАЛЕЛЬ-БІЗНЕСГРУП" (Виконавець) зобов’язує Виконавця надавати Техніку в технічно справному стані, заправлену паливом та забезпечену належним обслуговуючим персоналом. Пункт 5.2.3 зобов’язує Замовника забезпечити безпечні умови праці обслуговуючого персоналу Техніки, мінімальні побутові умови.

  • п.3.5 договору ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" з філією ДП "Запорізькій облавтодор" передбачає, що Проживання виконавців робіт забезпечує Замовник.

Тобто виходить що у відкритих торгах приймає участь та перемагає ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП", з яким укладається відповідний договір, на підприємство покладені відповідні зобов’язання та з яким здійснюються всі розрахунки. Але насправді ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" в особі директора тільки підписує документи, всі роботи виконуються працівниками ТОВ "ПАРАЛЕЛЬ-БІЗНЕСГРУП", які офіційно не несуть ніякої відповідальності за строки та якість надання послуг. Відповідно у разі виникнення питань з якості, строків виконання робіт, або притягнення до кримінальної відповідальності відповідати буде директор ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" - Староконь Вікторія Юріївна, а реальні організатори злочинної схеми залишаться у стороні.

А поки чиновники в Києві запевняють, що система "Dozorro" це дієвий інструмент для відновлення справедливості, нехай подивляться на цей "псевдо-інструмент", який викликає великі сумніви.

Враховуючи викладене, звертаємось до управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області з вимогою проведення позапланової перевірки діяльності ДП "Місцеві дороги Запорізької області" щодо наявності ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель, в яких ТОВ "ІНТЕРМЕТГРУП" визнано переможцем.

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію, як повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення відповідальність, за яке передбачена статтею 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів» в порядку ст. 214 КК України.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі