Сільський стадіон на Запоріжжі врешті-решт зазнає ласки: «велике будівництво» на горизонті

Сільський стадіон на Запоріжжі врешті-решт зазнає ласки: «велике будівництво» на горизонті

Продовжуємо знайомство із проектами, які потрапили до програми Президента «Велике будівництво».

Нагадаємо, Олексій Гончарук підкреслив, що програма «Велике будівництво» є пріоритетним завданням на 2020 рік, за своєчасний старт і реалізацію проекту особисто відповідають голови облдержадміністрацій. Головне завдання програми – сконцентрувати кошти на найнеобхідніших об’єктах інфраструктури.

У перелік об’єктів, які Запорізька обласна державна адміністрація планує побудувати або відремонтувати протягом 2020 року включено п’ять шкіл, п’ять садочків та п’ять стадіонів. Останній з переліку привернув нашу увагу.

Мова піде про будівництво шкільного стадіону Азовської ЗОШ І-ІІІ ст. по вул. Молодіжна, 92 у селі Азовське Бердянського району. Звичайний стадіон для сільської школи, розміром 100 на 50 метрів, який планували побудувати за чотири місяці, чиновники будують вже три роки, на даний час проект не завершено, а на його реалізацію вже витрачено понад 2,7 мільйони гривень.

Розповімо все по черзі. Так, у 2017 році будівництво стадіону розпочав директор Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА Володимир Тоцький, вартість проекту складала 2,29 млн грн, за результатами проведення тендеру підрядником обрано ТОВ «Інжинірінг Будівництво», за договором встановлений термін завершення робіт - грудень 2017 року, умови угоди не виконані.

Впродовж 2018-2019 років замовником робіт виступав Департамент капітального будівництва Запорізької ОДА, яким у 2018 році за результатами тендеру було укладено договір на будівництво стадіону з ТОВ «Бревес», вартість робіт - 2 млн грн, термін завершення робіт - грудень 2018 року. Результат - роботи не виконані, відповідно й умови договору теж.

У зв’язку з тим, що умови договору не були виконані у повному обсязі, у 2019 році директором Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА, після проведення тендеру було укладено договір на проведення робіт із будівництва стадіону ще з однією будівельною компанією  ПП «Мадест», вартість робіт - 2,7 млн грн, термін виконання до 31 грудня 2019 року.

На даний час стадіон не побудовано, умови договору знову не виконані, але 27 грудня 2019 року з підрядником укладено додаткову угоду, за умовами якої встановлений новий термін завершення робіт - травень 2020 року. Додаткову угоду від імені Департаменту капітального будівництва підписав директор Віктор Ярош.

Відповідно до додатка укладеної угоди підрядник повинен виконати наступний перелік робіт:

 • асфальтне покриття доріжок 940 м2 – 506 889 грн;
 • спецсуміш 595 м2 – 370 575 грн;
 • верхній рослинний шар 1052 м2 – 183 835 грн;
 • благоустрій – 69 921 грн;
 • озеленення територій 4379 м2 – 69 250 грн;

Загальна вартість робіт, запланованих на 2020 рік складає 1 200 481 грн.

Зазначимо, що у 2017 році вартість будівництва стадіону складала 2,29 млн грн, під час будівництва на розрахункові рахунки будівельних компаній було перераховано понад 2,7 млн грн бюджетних коштів:

 • 2017 р. - ТОВ «Інжинірінг – Будівництво» - 688 566 грн;
 • 2018 р. - ТОВ «Бревес» - 964 480 грн;
 • 2019 р. - ПП «Мадест» - 1 124 082 грн.

На 2020 рік заплановано витратити ще 1,2 мільйона гривень, таким чином початкова вартість будівництва стадіону збільшилась з 2,23 до 3,9 млн грн, або на 70 %.

Підсумок:

У період з вересня 2017 року Департаментом капітального будівництва ЗОДА проведено три тендери, витрачено 2,7 мільйона гривень, на об’єкті працювали три різні будівельні компанії, за цей час змінилося три директори департаменту, а стадіон для учнів сільської школи так й не побудували.

Також за нашою інформацією не притягнуто до відповідальності посадових осіб ТОВ Інжинірінг-Будівництво» та ТОВ «Бревес», які можуть бути причетні до заволодіння грошових коштів, виділених на будівництво стадіону у селі Азовське.

Сподіваємось, що включення проекту будівництва стадіону Азовської ЗОШ до програми «Велике будівництво» гарантує дітям села отримати шкільний стадіон, побудований за новими сучасними стандартами.

У свою чергу Віталію Туринку залишиться лише прозвітувати Президенту України про успішне завершення будівництва та перерізати червону стрічку під час відкриття стадіону.

Якщо Вам відомі:

 • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
 • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
 • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі