Внучка відомого важкоатлета Жаботинського відсудила у влади Запоріжжя право на кафе

Внучка відомого важкоатлета Жаботинського відсудила у влади Запоріжжя право на кафе

Бізнесвумен виграла суд щодо скасування рішення міськради про демонтаж її кіосків «Шашлична хата»

Тетяна Жаботинська, власниця кафе «Шашлична хата» на перехресті Набережної та вул. Запорізької, виграла тяжбу у першій інстанції на скасування рішення міськради про демонтаж її кіосків.

Як повідомляє Запорізький центр розслідувань, у липні Запорізький окружний адміністративний суд визнав протиправним анулювання паспортів прив'язки на два МАФи, з яких складається її кафе.

У квітні 2018 року Тетяна Жаботинська звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Запорізького виконкому з вимогою скасувати рішення, яким її кіоски визнали незаконними. Однією з причин перемоги у суді стало те, що чинне в місті Положення, яке регулює розміщення кіосків, складено з порушенням законодавства.

Скасування рішення виконкому суд обґрунтував тим, що узгодження і анулювання паспортів прив'язки тимчасових споруд повинен проводити уповноважений орган місцевого самоврядування. У Запоріжжі це – Департамент архітектури та містобудування, а не виконавчий комітет.

Також в рішенні вказується на те, що саме Положення про порядок розміщення тимчасових споруд, що діє у Запоріжжі, суперечить законодавству. У пункті 6.9 Положення йдеться «Проект рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради про Анулювання паспорту Тимчасових споруд готує Департамент архітектури та містобудування Запорізької міською ради».

А в наказі Мінрегіонбуду, який регулює протягом останніх восьми років ситуацію з розміщенням кіосків, весь ланцюжок погоджень і змін паспортів прив'язки відноситься до компетенції «виконавчого органу по архітектурі і містобудуванню», тобто - Департаменту архітектури і містобудування. Тільки в пункті про анулювання паспортів чітко не прописано, хто повинен їх скасовувати. Адміністративний суд витлумачив, що має право займатися цим Департамент, як і всіма попередніми діями, а не Виконавчий комітет.

Безпосередньо перелік порушень, які послужили приводом для анулювання, суд не став розглядати.

Нагадаємо, ще у 2015-му році внучка відомого важкоатлета отримала від Департаменту архітектури два паспорти прив'язки на тимчасові споруди (ЗС) біля пішохідного переходу на Набережній до ТРЦ «City Mall», де і з'явилося кафе «Шашлична хата».

Згідно із ЗУ про регулювання землевпорядної діяльності, тимчасова споруда – це одноповерхова споруда, виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без облаштування фундаменту.

У 2016 році інспекція з благоустрою провела перевірку об'єктів, за якими було виявлено факт порушень:

· Зовнішній вигляд не відповідав архетипу;

· Перевищення допустимої довжини ВС;

· Фактичні два ВС були єдиним приміщенням;

· Порушена мінімальна відстань від водопроводу і каналізації;

· Викладена тротуарна плитка на зоні зелених насаджень.

Після огляду було рекомендовано скасувати паспорт прив'язки на цей об'єкт, що і зробив виконком рішенням про анулювання в березні 2018 року.

Тоді батько Тетяни та син важкоатлета, підприємець Руслан Жаботинський розвинув бурхливу діяльність по захисту сімейного бізнесу. Він відвідував депутатські комісії міськради і навіть дійшов до губернатора.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі