На запорізькі підприємства чекає нова перевірка екоінспекції

На запорізькі підприємства чекає нова перевірка екоінспекції

Державна екологічна інспекція, за дорученням Прем’єр-Міністра Олексія Гончарука, здійснить перевірку більш ніж 200 об’єктів, що становлять екологічну небезпеку. Про це в особистому блозі повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Держекоінспекції Єгор Фірсов.

Він зазначив, що така масштабна перевірка – виклик для працівників інспекції, оскільки подібної роботи в Україні ще не проводилось. Пан Фірсов наголосив увагу на тому, що наразі в Україні ситуація із дотриманням природоохоронного законодавства дуже складна. Все частішими стають випадки недопуску інспекторів на об’єкти. Сьогодні, після доручення Прем’єра, недопуск на підприємство означатиме нехтування дорученням вищого органу виконавчої влади в країні.

Наразі триває підготовка до перевірки перших 50 підприємств зі списку. Єгор Фірсов зазначив, що інспекція довгі роки практично не працювала і сьогодні її роботу доводиться вибудовувати заново.

Усі перевірки будуть проводитися максимально прозоро та висвітлюватися в медіа. Таким є новий принцип роботи екоінспекції. При цьому пан Фірсов наголосив, що проводитимуться заходи за участі голови Уряду України. Про "недопуск" до екологічної перевірки він особисто інформуватиме Президента та Прем'єр-Міністра.

"У разі, якщо хтось все ж таки відважиться завадити перевірці, ми будемо реагувати відповідно. Нагадую, що за фактом усіх незаконних відмов у доступі будуть направлені заяви до правоохоронних органів. Після чого все одно інспектори потраплять на підприємства вже у супроводі правоохоронців. Тому найкращий спосіб уникнути штрафів та проблем із законом – це добровільно усунути всі порушення, не чекаючи перевірки", - повідомляє Єгор Фірсов.

Держеконспекція планує перевіряти усіх, незалежно від власника підприємства, адже виконання природоохоронного законодавства стосується кожного. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі