Літературна хвилька: 10 кращих романів 2018 року

Літературна хвилька: 10 кращих романів 2018 року

Минулий рік ознаменувався виходом безлічі цікавих книг у всіх літературних жанрах. Нижче підбірка тих художніх романів, в компанії яких точно не доведеться нудьгувати, пише Сегодня.

"Моя неймовірна подруга", Елена Ферранте

Ця книга є лише першою частиною "Неаполітанського квартету", що розповідає про долю двох подруг - сміливою і зухвалої Ліли і її скромної тіні Олену. Вперше роман був опублікований в 2011 році і відразу ж приніс своєму авторові неймовірну популярність як на батьківщині, так і в усьому світі.

"Книга Балтиморів", Жоель Діккер

Другий роман автора "Правди про справу Гаррі Квеберта" вийшов не менш заплутаним, динамічним і захоплюючим. А його головним героєм залишився все той же Маркус Гольдман, тільки тепер вже зрілий письменник, на цей раз згадує свою молодість, яка відбулася у компанії багатьох кузенів і дівчини Олександри, в яку кожен з них був колись закоханий.

Діти проводили разом щоліта і одного разу дали один одному клятву. А коли стали старше, хтось нею знехтував, хтось зробив підлість і все це і багато іншого призвело до трагедії, про масштаби якої ви навіть не здогадуєтесь.

"Вбивство п'яної піонерки", Сергій Оксеник

Події цього роману розгортаються в кінці 1950-х в невеликому селі. Його головні герої - діти, які одного разу вночі стали свідками дивних подій. І поки вони намагаються дізнатися, що ж сталося, місцевий міліціонер починає розплутувати іншу ниточку цього кримінального клубка, стикаючись в результаті з радянською системою, з якою краще не жартувати. Одним з головних достоїнств книги є гумор, з яким вона написана - у деяких місцях ви будете просто реготати на весь вагон метро.

"Чоловік на ім’я Уве", Фредерік Бакман

Головний герой цього роману - старий буркотливий дивак Уве - людина великих принципів, який звик все робити за правилами, за що його багато хто не любить. А Уве і сам не любить людей, життя в цілому йому остогидла, а після смерті дружини стало нестерпним. І в той час, поки він всерйоз роздумує про те, щоб з усім цим покінчити, в його будинок врізається машина з причепом.

"Де немає Бога", Макс Кідрук

Новий роман Кідрука розповість про авіакатастрофу, в якій вдається вижити лише деяким пасажирам. Але це стане лише початком їх випробувань, оскільки тепер людям потрібно буде спробувати залишитися в живих високо в засніжених горах, де немає нічого, навіть Бога. Практично у кожної книги автора є одна особливість - з перших сторінок вони, в принципі, не захоплюють, але після того, як читач полюбить всіх героїв і почне турбується за їх долі, в фіналі його завжди чекає великий сюрприз - і це далеко не завжди хепі-енд.

"Відьма", Томас Олде Хьовелт

Затесався серед лісів американське містечко Блек Спрінг популярний серед туристів з-за старовинного перекази, що бере початок ще в 17 столітті. Подейкують, що колись тут стратили відьму, яка наклала на місто прокляття. Однак ніхто з проїжджих туристів навіть припустити не може, що живе ця відьма в місті до цього дня.

"Середня стать", Джеффрі Євгенідіс

Непростий роман, відзначений Букерівської премією, розповість про таємниці однієї грецької сім'ї, вимушену переїхати в Америку зразка 20-х років минулого століття. Минуло майже сто років, а сорокарічний дипломат Калл, все ще намагається перебрати в голові всіх родичів і події, що відбувалися з ними, щоб зрозуміти, чому він став тим, ким є - гермафродитом.

"Кінець дороги", Мері Ловсон

Це дуже сумна сімейна сага, яка цілком може змусити вас в кінці заплакати. Кожен її герой є членом однієї великої родини. І кожен думає лише про себе. В результаті виснажена мати народжує восьму дитину, наплювавши на інших своїх дітей. Ті ростуть кожен сам по собі в оточенні немитого посуду і куп брудного одягу, а батько вранці збігає на роботу, а всі вечори проводить в кабінеті з закритими дверима.

І лише Меган намагається внести хоч якийсь лад в це царство хаосу, але одного разу і її терпінню настає кінець. Вона вирішує виїхати не просто в інше місто, але навіть в іншу країну, аби бути подалі від усього цього. Тільки чи зможе вона жити для себе, знаючи, що чотирирічний брат голодує, а мати потроху божеволіє.

"Чорний принц", Айріс Мердок

Історія ця хоч і про любов, але простий вона не буде. Бредлі Пірсон - письменник, на схилі свого життя мріє створити останнє, але геніальний твір. Він в розлученні, ні з ким практично не спілкується крім сім'ї свого приятеля Арнольда.

Той теж є письменником і доволно успішним, однак Бредлі засуджує його за приземленість, вважаючи бездарем, який женеться лише за грошима, штампуючи один за одним другосортні романи. Вони живуть поруч і тісно спілкуються разом з дружиною і дорослою дочкою Арнольда. Але одного разу в одному з будинків пролунає несподіваний телефонний дзвінок, який змінить все.

"Месія Дюни", Френк Герберт

Виходу другого роману з серії "Хроніки Дюни" шанувальники наукової фантастики чекали досить довго. У ньому Пол Атрейдес вже більше десятка років займає пост імператора, проте з часом його влада і авторитет починають коливатися. Більшість правлячих сил і навіть його власна дружина не бачать більше сенсу в Джихад, а репресії і все, що пов'язано зі священною війною, вже не здається таким правильним. Пол здатний бачити майбутнє, але має і слабкі місця, про які добре відомо його ворогам. Тому йому і тим, хто все ще відданий імператорові, доведеться не тільки врятуватися самим, а й зрозуміти, чиї цілі дійсно важливі Галактиці.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі