30 серпня обміну полонених українців не буде – ЗМІ

30 серпня обміну полонених українців не буде – ЗМІ

Інформацію щодо політв'язнів, які летять до Києва, або під'їзжають до кордону, в установі назвали фейком

Сьогодні, 30 серпня, обміну утримуваних Москвою військовополонених українців та українців-політв'язнів на ув'язнених в Україні росіян не буде. Про це повідомила речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська.

Коментуючи "Обозревателю" інформацію щодо обміну українців на росіян в аеропорту "Жуляни", Гітлянська заявила, що сьогодні ніякого обміну не планувалося.

"Не сьогодні. Ми не називаємо точної дати, але точно не сьогодні. Кінцевої дати поки немає. Ніяких перепон до обміну також немає", – сказала вона.

Як повідомляє "Дзеркало тижня", цю інформацію підтвердило ще одне джерело в СБУ. Джерела "Радіо Свобода", чий проект "Крим.Реалії", за деякими даними, паралельно зі співробітницею Верховної Ради Ганною Ісламовою поширив інформацію про "швидкий приліт політв'язнів", стверджує, що обмін перенесли на наступний тиждень, а взагалі він має відбутися у період з 2 по 12 серпня. Офіс президента України попередив, що інформація щодо прибуття українців до Жулян 30 серпня, а також щодо завершення обміну – це фейк.

Telegram-канал The Newsroom із посиланням на власні джерела пише, що обмін застопорився через бажання росіян отримати до своїх рук Володимира Цемаха – "полковника" та "голови військ ПВО ДНР", який відповідальний за транспортування зенітно-ракетного комплексу "Бук" в Донбасі, який, у свою чергу, збив пасажирський авіалайнер над Шахтарськом у 2014 році, коли загинуло 298 мирних людей. Цемаха у результаті зухваллої спецоперації викрали з окупованої території оперативники ССО України.

Нагадаємо, що нещодавно Росія та Україна домовилися про обмін політв'язнів у форматі "35 на 35". До України повинні повернутися усі військовополонені українські моряки, а також низка утримуваних Москвою політв'язнів – зокрема, чекають на повернення Романа Сущенка, Олексія Сизоновича, Євгена Панова, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Їх обміняють на 35 ув'язнених в Україні полонених терористів, заарештованих шпигунів та поплічників Кремля, серед який колишній головред "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський, звинувачений у держзраді.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі