"А Вова вийде?": в Запоріжжі журналісти провели мітинг із вимогою до Буряка (фото, відео)

'А Вова вийде?': в Запоріжжі журналісти провели мітинг із вимогою до Буряка (фото, відео)

Три останні роки запорізький очільник не дає інтерв'ю і прес-конференцій для незалежних журналістів регіону

Запорізька незалежна преса втомилася мовчки чекати: сьогодні представники низки запорізьких інформаційних порталів, сайтів та видань вийшли на акцію протесту під стіни мерії міста, вимагаючи від мера Володимира Буряка провести нарешті прес-конференцію для незалежних медіа.

Справа в тому, что останні три роки на посаді мера Буряк не дав жодного інтерв'ю або прес-конференції для незалежних журналістів регіону. У своїй діяльності він спирається лише на залежні від його команди, або від "Запоріжсталі" медіа, а з містянами воліє спілкуватися через соціальні мережі – але чомусь не підпускає до себе жодного журналіста з непідконтрольних йому ЗМІ. Коли на останній сесії міської ради журналісти спробували домогтися прес-конференції від Буряка, у відповідь мерія анонсувала прес-захід із заступником Буряка – Сергієм Мішком. Це остаточно урвало терпець журналістам, які замість піти на прес-конференцію з Мішком організували акцію протесту під мерією

"Мішок без Буряка нам не потрібен", "Свободу слова меру", "Ми не кусаємось", "Володимире Викторовичу, виходьте гуляти! Ми на качелях!", "Ростиславе Ігоровичу, а Вова вийде?" – саме з такими плакатами вийшли під стіни мерії працівники ЗМІ. Організував акцію журналіст Юрій Сидоров – за його словами, він витратив на неї аж 30 гривень.

"Сплатив за проведення мітингу та купив газету", – віджартувався він. Доречі, "бурякову" газету Юрій під час мітингу тягав за собою на мотузці – це символізувало ту саму "ручну пресу" пана мера.

У відповідь на вимоги журналістів очільник відділу преси та інформації Запорізької міської ради Діана Семенова повідомила, що найближчим часом прес-конференцій за участю мера міста не планується. Підходи мера до преси скасували через начебто слабку активність журналістів (такі новини у декого викликали регіт та жарти). А от прес-конференції за участю заступників мера відсьогодні будуть проводитися на постійній основі. Окрім того, Семенова порадила журналістам задавати меру усі питання під час виїзних засідань, куди запрошують усіх представників преси.

До речі, за мітингом спостерігало ще кілька чиновників мерії, які неодноразово обуренно запитували працівників ЗМІ, "що їм зробив мер" – мов, коментарі дають вчасно, на запити завжди відповідають, перешкод не створюють, чого ще треба?

За результатами мітингу присутні підписали колективне звернення до мера із вимогою якнайскоріше провести для незалежних ЗМІ прес-конференцію (під заявою підписався і представник "Фактів"). Звернення залишили у секретаріаті мерії, а плакати склали на дивані у кабінеті мера – останньому на добру меру. Щоправда, самого Буряка у цей момент на робочому місці не було, хоча був розпал робочого дня.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі