Боротьба за бюджетні мільйони: хто наживається на запорізьких дорогах?

Боротьба за бюджетні мільйони: хто наживається на запорізьких дорогах?

Дороги - це «золота жила», на якій постійно наживаються посадовці. Запорізька область, на жаль, не є винятком з правил. Низка чиновників попри закон поповнюють свої статки, а місцеві мости й траси так і залишаються занедбаними. Хто, та в який спосіб збагачується на запорізьких дорогах, далі у нашому матеріалі. 

Візит керівника Держагентства автодоріг України в Запоріжжя 

Нещодавно делегація від Укравтодору на чолі з керівником Славомиром Новаком завітала до Запоріжжя. Робочий візит відбувся минулого тижня 25 червня. В.о голови Державного агентства автомобільних доріг України, ексміністра транспорту і водного господарства Польщі пана Новака в Запоріжжі зустрічав керівник Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Андрій Івко

 фото: 061

До слова, за інформацією власних джерел редакції, Івко завдячує призначенню на посаду народному депутату Володимиру Бандурову. 

У Запоріжжі делегація ознайомилася з ходом виконання робіт на дорозі Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через Кременчук) - Маріуполь й завітала на запорізькі мости. Попри те, що плачевний стан мостів через Дніпро може констатувати кожен запоріжець, зауважень до роботи Служби автодоріг в Запорізькій області і його очільника у високопоставлених гостей не виникло. Чиновники разом відвідували локації, посміхалися на камери і тисли один одному руки.

Така ситуація розгнівала колишнього губернатора Запорізької області Костянтина Бриля 

Костянтин Іванович присвятив візиту Новака і його лояльності до Івка розгорнутий лонгрід на Фейсбуці. Пан Бриль повідомив, що направляв ряд аргументованих скарг з приводу зневажливого ставлення Івка до своїх обов'язків. Відповідні скарги адресував безпосередньо Славомиру Новаку та навіть Прем’єр-міністру України. Однак, результату, як ми бачимо, це не дало. 

На відміну від керівника державного агентства автомобільних доріг України Новака Запорізький край відчуває менше захоплення від діяльності Служби автодоріг в Запорізькій області. 

Через наявну загрозу транспортного колапсу Івка хочуть звільнити

На сайті Запорізької обласної ради зареєстровано проект рішення з приводу визнання роботи Івка, як начальника Служби автомобільних доріг Запорізькій області, незадовільною. 

«Через неефективні управлінські рішення керівника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Івка А.В. створюється реальна загроза транспортного колапсу, та, як результат, непередбачувані соціальні наслідки, катастрофічні майже для всіх сфер життєдіяльності області»,- зазначає директорка департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Марина Барановська.

Однак, це питання ще не розглядалося народними обранцями. 

Запорізькі мости - пам'ятник корупції та безгосподарності

У 2018 році в Укравтодорі відбулися наради, за результатами яких запорізькій Службі автодоріг було доручено оголосити процедуру закупівлі послуг з вибору проектної організації на залишок робіт з коригування стадії «Проект». А ОДА були передбачені кошти обласного бюджету в рамках «митного експерименту» у сумі 60 млн.грн. на виконання аварійних робіт та коригування стадії «Проект». Укравтодор зобов’язався підготувати проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови КМУ «Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення» стосовно включення Об´єкта до мережі доріг державного значення. 

Бюрократична помилка?

Виявляється, нещодавно фахівці Запорізької облдержадміністрації випадково виявили, що з невідомих причин у проекті відповідної постанови було змінено назву Об´єкту. Так «Автотранспортна магістраль через р. Дніпро в м. Запоріжжі» раптово стала «Під´їзд до о. Хортиця». Виправлення подібних бюрократичних помилок зайняло 3 місяці додаткового часу. Загалом, присвоєння відповідного статусу тривало близько пів року.

Сама ж Служба автодоріг в області затягувала оголошення тендеру з коригування Проекту, що відтягнуло процес будівництва на невідомий термін.

Кожен переслідує свої інтереси 

Колишній керівник Запорізької ОДА не просто так опікується питанням запорізьких доріг. Варто нагадати про державне підприємство «Місцеві дороги Запорізької області», яке очолює протеже Бриля Геннадій Тімченко. ДП запрацювало майже пів року тому. Зазначене підприємство було створене за розпорядженням на той час чинного керівника ОДА. 

ДП «Місцеві дороги Запорізької області» проти Служби автомобільних доріг

Взагалі, ДП було створене з метою забезпечення утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області в належному експлуатаційному стані, сталого функціонування, створення умов для безперервного та безпечного руху транспорту на них. Однак, ситуація з дорогами в регіоні критична, крім окремих ділянок, звичайно, які були показово відремонтовані під приїзди столичних посадовців. 

Поінформовані джерела нашого видання зазначають, що ДП «Місцеві дороги Запорізької області» було створене завдяки  потужному лобіюванню Бриля. При чому, створювалося зазначене підприємство на противагу іншій установі – Службі автомобільних доріг у Запорізькій області.  

Ймовірно, потреба створення ДП виникла через необхідність привласнення бюджетних коштів, які надходять на утримання та ремонти автомобільних доріг, а також субвенцій з держбюджету. На сьогодні саме ДП «Місцеві дороги Запорізької області» є замовником робіт, отримувачем держсубвенцій та розпорядником коштів, виділених на розвиток автомобільних доріг загального користування.

До того ж, у 2019 році ДП «Місцеві дороги Запорізької області» виступило єдиним замовником робіт на автодорогах загального користування місцевого значення області. Обсяг субвенції з державного обласному бюджету області на фінансове забезпечення ремонту й утримання цих доріг на 2019 рік складає 598 млн. грн., у тому числі на поточний середній ремонт доріг – 389 млн. грн., на експлуатаційне утримання – 209 млн. грн. 

1.0 на користь нардепа Бандурова

Костянтин Іванович (Бриль) більше не є керівником Запорізької ОДА, однак має власні інтереси на бюджетні кошти. Та на них претендують ще ряд посадовців, котрі не проти "поласувати" грошима громади. Судячи з останніх фактів, лідируючи позиції в боротьбі за гроші громади має Івко та його коло друзів. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі