Ботієве - недемократичні вибори 2020

Ботієве - недемократичні вибори 2020

Демократія, народоправство — політичний режим, за яким єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснюється народом, безпосередньо (пряма демократія), або опосередковано через обраних представників (представницька демократія), wikipedia.

У статті 1 Конституції України зазначено, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

У січні демократія опинилась під загрозою, члени Ботіївської територіальної виборчої комісії призначили депутатами сільради місцевих мешканців, без проведення виборів.

Так, Микола Чубуклієв, який знаходиться під слідством за привласнення бюджетних коштів під час придбання пожежної машини, який двічі внесений у єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, порушуючи закон на свій розсуд звільняє та призначає депутатів сільської ради, без проведення виборів. Голова сільської ради просто виключив із депутатського корпусу одних та призначили других депутатів.

За вказівкою Чубуклієва 23 січня членами Ботіївської територіальної виборчої комісії Чинікова І.П., Аврамова Т.Д., Орешкова І.В., Орешкова М.Ю., Орешкова В.Г., Мануїлова Л.В., Христова Л.О., Зелінська Т.Г., Саніна О.В. було достроково припинено повноваження депутатів Ботіївської сільської ради Шишмана М.В., Харченка В.П., Кільджиєва Г.М., Орманжи О.О., Колеснікова О.М. нібито за народною ініціативою. Насправді саме ці депутати у 2018 році проголосували за відставку Миколи Чубуклієва з посади голови Ботіївської сільської ради.

Постановою Ботіївської сільської виборчої комісії Приазовського району Запорізької області від 23 січня 2020 року № 6 новими депутатами Ботіївської сільської ради було призначено громадян, які брали участь у виборах 2016 року, але їх не було обрано депутатами.

В такий спосіб, без проведення виборів Микола Чубуклієв призначив Волчанову О.І., Куімова А.М. та Перкову І.І. депутатами, що є не тільки незаконно, а ще й антиконституційно.

Зазначимо, що законами України в разі дострокового припинення повноважень депутата сільської ради, обраного в одномандатному виборчому окрузі, передбачено проведення проміжних виборів депутата цієї ради у відповідному окрузі, за результатами яких обраний в установленому порядку на таких виборах депутат може набути депутатських повноважень.

Натомість можливості призначення сільською виборчою комісією в одномандатному виборчому окрузі депутатів сільської ради, у тому числі з-поміж осіб, які брали участь у попередніх виборах депутатів такої ради, у разі дострокового припинення повноважень депутата сільської ради, обраного в такому окрузі, законами України не передбачено.

Постановою Центральної виборчої комісії від 6 березня 2020 року № 73 було скасовано постанову Ботіївської сільської виборчої комісії Приазовського району Запорізької області від 23 січня 2020 року № 6 "Про призначення депутатами Ботіївської сільської ради по округах № 3, 5, 9".

Таким чином Микола Чубуклієв лишив мешканців с. Ботієве конституційного права обирати та бути обраним.

Нагадаємо, що чинне законодавство передбачає кримінальну відповідальність осіб, які перешкоджають шляхом насильства, обману, погроз, підкупу або іншим шляхом вільному здійсненню громадянином України виборчого права.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі