"Бойові ховрахи" нардепа Кривохатька: як ГО "Вольтера" тероризує Павлівську ОТГ на Вільнянщині (відео)

'Бойові ховрахи' нардепа Кривохатька: як ГО 'Вольтера' тероризує Павлівську ОТГ на Вільнянщині (відео)

У Вільнянському районі "кишенькові" активісти протягом останніх двох років психологічно тероризують успішну територіальну громаду, яка конкурує з районним центром.

Павлівська об’єднана територіальна громада знаходиться на території Вільнянського району Запорізької області. Після свого формування громада швидкими темпами розвивається, приєднуючи до себе все нові й нові селища – наразі їх вже 20, а на черзі двадцять перше. Гроші, які раніше переходили до бюджету райцентру, нині залишаються у громаді та працюють на її інтереси – у селищах ОТГ проводять електрифікацію, будують дороги, налагодили водопостачання, у Нововасилівці відновили клуб, закинутий з радянських часів, та вдало реалізують програму "Нова українська школа". У планах – відкриття Біляївського збагачувального комбінату.

Але, нажаль, вже з’явилися ті, кому муляє очі багатство громади, кому не до вподоби, що кошти, які раніше доблесно розкрадалися з бюджету Вільнянщини, нині вже для них недосяжні, бо належать Павлівській ОТГ, а звідти - не поцупити й копійчини.

ОТГ муляє цим особам очі із такою силою, що вони навіть вдалися до терору з метою заблокувати роботу громади, розвалити її, привести до лав керівництва своїх людей та розкрасти усе, що Павлівська ОТГ встигла накопичити та відновити. Для досягнення своєї цілі прихильники чужих статків прикрилися тематикою, яка болісна для кожного мешканця Запорізької області – оскільки провідником інтересів розкрадачів виступає так зване екологічне громадське об’єднання "Вольтера", яке постійно здійснює тиск на керівництво громади, як психологічний так і фізичний. Зокрема, про це свідчить останній інцидент під стінами адміністрації ОТГ.

Журналісти видання "Факти Запоріжжя" розбиралися, звідки з’явилося ГО "Вольтера", які цілі воно переслідує та хто за ним стоїть – тобто, кому так хочеться заволодіти статками ОТГ.

Екологічні терористи

Виникнення екологічних громадських організацій у доволі забрудненому підприємствами Запорізькому краї – не рідкість. Тому, коли трохи менше двох років тому на Вільнянщині створили екологічну громадську організацію "Вольтера", особливо ніхто не здивувався. Подиву не викликало навіть те, що базою для формування ГО стала так звана "ініціативна група", яку у березні 2017 року створив сумнозвісний колишній народний обранець Вадим Кривохатько (нагадаємо, що парламентські вибори він з тріскотом програв і 29 серпня складе депутатські повноваження).

Здивування, а згодом й розуміння ситуації прийшло пізніше, коли організація, яка позиціонувала себе, як захисник екології Вільнянщини, почали приділяти надмірну увагу (читай – відкрито тероризувати) Павлівській ОТГ. Тільки тоді стало зрозуміло, що так зване громадське об'єднання було створено з метою повалити чинну адміністрацію громади, аби поставити на їхне місце своїх людей, та розкрасти статки, які належать ОТГ.

Повстаньте, ховрахи війни!

Досягнути своєї мети псевдо-екоактивісти вирішили методом психологічного терору, замаскованого під нібито законні вимоги громадської організації. Тому з березня 2018 року "ховрахова" зграя, так званих "активістів" почала регулярно з'являтися на кожній сесії ради ОТГ, користуючись її відкритим статусом, та намагалися зірвати обговорення важливих для громади питань.

Представники "Вольтери" Роман Кононенко, Євген Вайновський, Віктор Ганчєв (чоловік депутата Вільнянської райради Тетяни Плетінь, особі якої в нас теж присвячено кілька матеріалів) та Олександр Бабич, окрім того, взяли за правило звозити на сесії Павлівської сільради людей – усіх, хто має активну громадянську позицію, переживає за розвиток громади, але був введений в оману псевдоактивістами – та формувати з них агресивний натовп, який вчиняв тиск на депутатів та працівників ради. У підсумку, сесії зривалися, важливі для громади рішення не приймалися, що завдавало удару Павлівській ОТГ.

Також псевдоактивісти намагаються завадити приєднанню до громади селища Солоне, разом із яким громада буде нараховувати більше п’яти тисяч осіб. Так зване ГО не зупиняє навіть наявне розпорядження Кабінету міністрів України, яке підтверджує приєднання Солоного до громади. Крім того, у протидії громаді відмітився не менш сумнозвісний, ніж його патрон Кривохатько, посадовець – голова Вільнянської райради Андрій Салякін.

У своїй діяльності "кишенькові активісти" також не гребують використовувати щілини в законах для вчинення тиску на громаду – постійно нацьковуючи на ОТГ різні державні органи, які вже їздять до Павлівки, як до себе додому.

У знищенні громади, судячи з усього, зацікавлені на районному рівні, оскільки у скупченнях недоекологів неодноразово бачили посадових осіб та депутатів Вільнянської районної ради – наприклад, Тетяну Дончик, яка зовсім незрозуміло, яке відношення має до громади. Також діяльність сільради неодноразово блокувалася за участі екс-нардепа Кривохатька; можливо, що саме цим пояснюється бездіяльність правоохоронних органів, до яких неодноразово зверталася Павлівська ОТГ.

Нарешті, окрім психологічного тиску та численних заяв до всіх можливих та неможливих органів псевдоактивісти вдалися до прямого фізичного нападу на працівників сільради.

Інцидент

Ми вже писали про інцидент 9 серпня – коли під час розгляду питань громади на відкритій сесії ГО "Вольтера" автобусами завезло під стіни Павлівської сільради введених в оману громадян, які почали пікетували сільраду, та за їхніми спинами за допомогою осіб підозрілого вигляду намагалося зірвати засідання. Та на цей раз вони діяли значно агресивніше, ніж звичайно – кидалися на працівників керівництва ОТГ з палками та кулаками, облили кип’ятком кількох посадовців та перехожих, які на свою біду опинилися біля сільради, та як апофеоз – зламали руку працівниці Нововасилівського клубу, яка просто приїхала до сільради заплатити податок на землю та не мала жодного відношення ані до боротьби адміністрації ОТГ з "бойовими ховрахами" Кривохатька, ані взагалі до всієї ситуації.

Втім, якщо "ховрахи" вирішили, що навіть така витівка зійде їм з рук, вони помилялися; вже на наступний день після зіткнення поліція відкрила кримінальне провадження щодо нанесення постраждалій тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

Що далі?

Керівництво ОТГ не збирається складати руки перед натиском псевдоактивістів та мовчки виконувати їхні забаганки. Тим паче, що однією з цілей так званого ГО є зняття з посад чинного керівництва із метою подальшого розкрадання усього, що є в громади.

Як вважає заступник голови сільради Наталя Третяк, "кишенькові активісти" будуть змушені й далі йти на провокації та силові дії – банально через безвихідь, оскільки законними методами притиснути до стіни Павлівську ОТГ у них не виходить, а до психологічного тиску у громади вже виробився імунітет.

Зі свого боку "Факти Запоріжжя" сподіваються, що правоохоронні органи в області дадуть належну оцінку діям місцевих активістів та зупинять кампанію зі вчинення тиску та дискредитації Павлівської ОТГ з боку ГО "Вольтера", яка веде свою сумнівну діяльність за підтримки деяких високопосадових зацікавлених осіб в районі. Ми будемо уважно стежити за перебігом подій та повідомляти про те, як просувається справа із покаранням "кишенькових активістів", які намагаються зіпсувати життя перспективній ОТГ.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі