Брата запорізького депутата Крючкова визнали потерпілим у справі "Ротердам+"

Брата запорізького депутата Крючкова визнали потерпілим у справі 'Ротердам+'

Екс-нардеп Дмитро Крючков, брат запорізького народного обранця Леоніда Крючкова, вважається свідком №1 проти колишнього президента Порошенка у справі "Роттердам+"

Колишьного народного депутата Дмитра Крючкова, брата запорізького депутата Леоніда Крючкова та фігуранта справи "Ротердам+", у рамках якої його вважають основним свідком проти колишнього президента України Петра Порошенка, визнали потерпілим у якості бенефіціара ТОВ "Баланс груп" у справі проти ПАТ "Центренерго".

Як повідомляє "Економічна правда", Генеральна прокуратура України 5 вересня визнала Крючкова потерпілим. Сам Крючков у коментарі виданню підтвердив цю інформацію.

Компанія "Баланс груп" ще на початку 2019 року заявляла про фінансові претензії до ПАТ "Центренерго" на суму понад 1 млрд грн.

""Баланс груп", будучи конкурсним кредитором надало "Центренерго" кредит на 52 млн грн, і поточним кредитором – на суму понад 1 млрд грн. При цьому на засіданнях комітету кредиторів "Баланс груп" наполягала на погашенні перед нею фінансових вимог, але посадові особи "Центренерго" за попередньою змовою з представниками ТОВ "Шахтерськтранс" і ТОВ "Укрвуглетрейдінг" направили кошти "Центренерго" авансовими платежами. Даними діями зазначені особи фактично вивели всі оборотні кошти з підприємства", – сказано у постанові ГПУ.

Крючков підтвердив, що після того, як "Центренерго" перейшла на продаж електроенергії за прямими домовленостями, а її контрагентами стали компанії групи "Приват" – Запорізький та Нікопольський феросплавні заводи, ООО "Юнайтед Енерджі" та "Дніпроазот", які належать олігарху Ігору Коломойському – ПАО почало працювати у збиток, який лише за перші кілька місяців такої роботи склав 1,3 млрд грн. 

Нагадаємо, що у 2016 році НАБУ оголосила екс-керівника компанії "Енергомережа" Дмитра Крючкова у розшук за підозрою у спричиненні значних збитків ОАО "Запоріжжяобленерго". У 2017 році його заочно арештували, до розшуків долучився Інтерпол. У 2018 році Крючкова затримали у Германії, де згодом випустили під заставу. У листопаді прокуратура погодила Крючкову, чия компанія скуповувала борги у "Центренерго" та Одеської ТЕЦ, підозру. Самого Крючкова вважають свідком №1 у провадженні проти формули "Ротердам+", на якій наживалися колишній президент України Петро Порошенко та колишній народний депутат Ігор Кононенко.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі